PracaOferty pracy Warszawa › Specjalista ds. Sieci Transmisyjnej

Kto szuka:

PGE Systemy S.A.

Stanowisko:

Specjalista ds. Sieci Transmisyjnej

Numer referencyjny:

PGE/SYS/72/2023

Lokalizacja:

Warszawa, ul. Sienna 39

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Do głównych zadań osoby zatrudnionej należeć będzie:
  • Konfiguracja systemów teletransmisyjnych na potrzeby dostarczenia usług w sieci LTE450
  • Konfiguracja urządzeń sieciowych IP/MPLS wiodących producentów (np. Cisco, Juniper, Nokia)
  • Parametryzacja i priorytety ścieżek teletransmisyjnych w celu zapewnienia wymaganych usług dla sieci LTE450 (RAN i CORE)
  • Optymalizacja sieci teletransmisyjnej – wdrażanie zmian w parametryzacji sieci i analiza ich wpływu na działanie usług
  • Analiza dostępnej infrastruktury pod względem optymalnego wykorzystania zasobów na realizację usług sieci LTE450
  • Koordynacja i techniczna realizacja projektów wdrożenia elementów sieciowych oraz nadzór nad odbiorem łącz do eksploatacji
  • Tworzenie procedur i technicznych koncepcji związanych z utrzymaniem usług w obszarze sieci teletransmisyjnej
  • Monitorowanie jakości usług w systemach teletransmisyjnych zgodnie z rekomendacjami i standardami telekomunikacyjnymi
  • Współpraca z dostawcami sprzętu, rozwiązań i usług

Wymagania stawiane pracownikowi:

Profil idealnego kandydata:
  • Wykształcenie wyższe, kierunek telekomunikacja lub pokrewne
  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku u operatora sieci teletransmisyjnej (obszar planowania lub utrzymania sieci)
  • Doświadczenie w konfiguracji, integracji urządzeń i usług w sieci teletransmisyjnej
  • Znajomość standardów telekomunikacyjnych i modelu OSI
  • Wiedza z zakresu technologii i protokołów: MPLS, IS-IS, OSPF, BGP, RSVP, SR, LDP; usług MPLS L3VPN, L2VPN
  • Samodzielność, komunikatywność, zdolności organizacyjne oraz analityczne
  • Znajomość języka angielskiego (dokumentacje techniczne)
  • Prawo jazdy kat. B
Mile widziane:
  • Doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań sieciowych IP/MPLS
  • Doświadczenie techniczne w usuwaniu błędów i anomalii w działaniu sieci teletransmisyjnych
  • Znajomość systemów badania jakości transmisji opartych na protokole TWAMP (RFC 5357)
  • Doświadczenie techniczne w przeprowadzaniu testów walidacyjnych i jakościowych oraz w ocenie wyników pomiarów wykonanych zgodnie z rekomendacjami RFCxxxx oraz Y.xxxx

Firma oferuje:

Ze swojej strony oferujemy m.in.:
  • Ciekawą, ambitną i odpowiedzialną pracę w unikalnym projekcie
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Rozszerzony pakiet opieki medycznej
  • Kartę sportową
  • Atrakcyjny system premiowy
  • Dofinansowanie opieki nad dziećmi
  • Dofinansowanie wypoczynku
  • Pracowniczy program emerytalny
  • Dodatkowy dzień wolny z okazji Dnia Energetyka

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-30

do końca oferty: 6 dni

pracodawca: PGE Systemy S.A.

branże: Informatyka / Telekomunikacja