eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Jakie nagrody za złoty medal olimpijski?

Jakie nagrody za złoty medal olimpijski?

2012-07-20 00:11

Jakie nagrody za złoty medal olimpijski?

Medal © Africa Studio - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

7 lipca Polski Komitet Olimpijski ogłosił wysokość nagród za zdobycie medalu dla polskich zawodników. Kto zarobi najwięcej na sukcesie w Londynie - podaje portal wynagrodzenia.pl.

fot. Africa Studio - Fotolia.com

Medal

Największą nagrodę otrzymają siatkarze halowi – za złoty medal aż 720 tys.

Największą nagrodę otrzymają siatkarze halowi – za złoty medal aż 720 tys. PLN. Srebro gwarantuje im 480 tys. PLN, za trzecie miejsce na podium drużyna siatkarzy może liczyć na 300 tys. PLN. Niestety, to jedyny przypadek w którym nagrodą trzeba się podzielić z resztą drużyny. – Decyzja co do wysokości kwoty, jaka będzie przysługiwać pojedynczemu zawodnikowi, należy do kierownictwa Związku i trudno ją oszacować. Dlatego też siatkarzy nie ujęliśmy w naszym zestawieniu – komentuje Teresa Hantz z Sedlak & Sedlak.

Biorąc pod uwagę kwoty przypadające „na głowę”, najwięcej otrzymają zawodnicy indywidualni. Za złoty krążek przypadnie im nawet 120 tys. PLN. Drugie co do wysokości nagrody będą przysługiwać zawodnikom startującym w konkurencjach drużynowych (drużyny, sztafety, osady, deble, miksty, załogi). Każdy z nich za pierwsze miejsce na podium dostanie nawet 90 tys. PLN.

fot. mat. prasowe

Maksymalne nagrody za wyniki sportowe na Olimpiadzie w 2012 roku

Za złoty krążek zawodnikom indywidualnym przypadnie do 120 tys. zł


Najmniej za złoto zarobią zawodnicy wioślarskiej ósemki - niezaliczani do konkurencji drużynowych. Każdy wioślarz z osady dostanie za zwycięstwo do 60 tys. PLN. – Trenerzy, bez względu na dyscyplinę sportową, za złoty medal swoich podopiecznych otrzymają 60 tys. PLN – dodaje Hantz.

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.