eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaSłownik miast › Rybnik

Rybnik

Rybnik to miasto w województwie śląskim, położone w południowej Polsce. Rybnik według powierzchni jest czternasty pod względem największych miast Polski i zajmuje dwudzieste piąte miejsce na liście największych miast Polski według ludności. Zamieszkuje go 140 789 mieszkańców według danych z 2012 roku i jest na dziewiątym miejscu pod względem liczby ludności w województwie śląskim.
Według danych z dnia 30.12.2013 roku stopa bezrobocia w Rybniku wynosiła 8,3%. Rybnik z górniczego ośrodka przemysłowego przekształcił się w nowoczesne centrum o dużym znaczeniu ekonomicznym, edukacyjnym i kulturalnym.

Współcześnie należy do czołówki najlepiej zarządzanych miast Polski. W Rybniku pracują dwie kopalnie węgla kamiennego wchodzące w skład Kompanii Węglowej: KWK Chwałowice i KWK Jankowice. Na terenie miasta znajduje się fabryka: Purmo, Tenneco Automotive oraz działa 24-hektarowa Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Rybnicka Strefa Aktywności Gospodarczej.

W Rybniku działa producent maszyn i urządzeń górniczych Rybnicka Fabryka Maszyn RYFAMA S.A. Na obrzeżach miasta działa także elektrownia cieplna o mocy ponad 1700 MW.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: Rybnik

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: