eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaSłownik miast › Oświęcim

Oświęcim

Oświęcim to miasto w województwie małopolskim, jest polską nazwą miejscowości o 800-letniej historii. Według danych z 31 marca 2011 miasto miało 40 324 mieszkańców. Zajmuje powierzchnie 30 km². Stopa bezrobocia w mieście według stanu na dzień 30 listopada 2014 roku wynosiła 11,3%.
W czasie II wojny światowej znajdował się tutaj największy niemiecki obóz koncentracyjny i ośrodek zagłady Auschwitz-Birkenau. Obecnie na terenie byłego obozu znajduje się Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Będąc w Oświęcimiu można zwiedzić: Miejsce Pamięci Auschwitz-Birkenau, Zamek w Oświęcimiu wraz z wieżą, Tunele, Kaplica św. Jacka w Oświęcimiu, Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Kościół Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, Kościół Matki Bożej Bolesnej, Rynek w Oświęcimiu, Ratusz w Oświęcimiu i wiele innych ciekawych miejsc.

W Oświęcimiu funkcjonują liczne placówki kulturalne i oświatowe. Znajduje się również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa.

W mieście znajduje się firma Chemiczna „Dwory” SA, Surfachem Group Ltd, Pożar Zakłady Chemiczne, Nicromet - odlewnicze stopy aluminium. W mieście działa wiele stacji benzynowych, serwisów, warsztatów, hurtowni, sklepów, punktów usługowych, istnieją oddziały większości działających w Polsce banków i towarzystw ubezpieczeniowych. Istnieje wiele centrów handlowych oraz marketów wielkopowierzchniowych.

Dostępne oferty pracy:

Przeczytaj także


Więcej na ten temat: Oświęcim

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: