eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Łomża › PRACOWNIK OBSŁUGI PRAWNEJ

Kto szuka:

Centralna Baza Ofert Pracy

Stanowisko:

PRACOWNIK OBSŁUGI PRAWNEJ

Lokalizacja:

Łomża

podlaskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Numer oferty: StPr/24/0491

Obowiązki:

1) informowanie o zmianach w obowiązującym stanie prawnym oraz
o stwierdzonych naruszeniach prawa i przedstawianie wniosków w celu usunięcia przyczyn nieprawidłowości;
2) sporządzanie opinii prawnych;
3) opiniowanie projektów dokumentów kompetencyjnych i normatywno - rozkazodawczych, projektów decyzji, rozkazów personalnych i postanowień w postępowaniu administracyjnym;
4) zastępstwo prawne przed sądami i innymi organami orzekającymi;
5) opiniowanie projektów zawieranych umów;
6) uzgadnianie dokumentów wewnętrznych jednostki, pism i decyzji pod względem formalno-prawnym;
7) udzielanie pomocy prawnej w prowadzeniu postępowań powypadkowych;
8) badanie zasadności zgłaszanych roszczeń odszkodowawczych i przedstawianie wniosków co do sposobu ich załatwiania;
9) udzielanie pomocy prawnej właściwym organom Dowódcy 18 Pułku Logistycznego w Łomży przy opracowywaniu projektów rozkazów, decyzji administracyjnych, dokumentów powodujących zobowiązania finansowe oraz opiniowania ich pod względem formalno-prawnym;
10) udzielanie bieżących porad prawnych pracownikom i żołnierzom oraz kadrze na samodzielnych stanowiskach pracy;
11) wykonywanie doradztwa prawnego podczas podejmowania decyzji
o prowadzeniu operacji wojskowych na określonych obszarach w celu eliminowania skutków tych działań na społeczeństwo i środowisko;
12) udzielanie pomocy prawnej osobom prowadzącym postępowanie wyjaśniające i rozpatrującym sprawy w związku ze stwierdzeniem szkód w mieniu wojskowym;
13) udzielanie pomocy prawnej osobom prowadzącym postępowania dyscyplinarne w zakresie prowadzonych spraw;
14) prowadzenie szkoleń specjalistycznych w 18 Pułku Logistycznym, w tym m.in.:
z zakresu Międzynarodowego Prawa Humanitarnego Konfliktów Zbrojnych;
15) udział w pracach komisji antymobbingowej w przypadku jej powołania;
16) udział w szkoleniach Radców Prawnych organizowanych w ramach szkolenia Wojskowej Służby Prawnej.

Wymagania:Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze, kierunek: prawo

Pozostałe wymagania:

  • Wymagania konieczne:1) Kwalifikacje zawodowe: posiadanie dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunku prawo.2) Posiadanie tytułu prawnego radcy prawnego/adwokata- wpis na listę radców prawnych/adwokatów do wykonywania zawodu.3) Znajomość zagadnień ze spraw wojskowych, w tym w szczególności znajomości ustawy o obronie Ojczyzny, ustawy o dyscyplinie wojskowej, ustawy o finansach publicznych, prawa zamówień publicznych, prawa pracy, prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa handlowego, prawa administracyjnego, procedury administracyjnej, karnej oraz cywilnej.4) Doświadczenie w obsłudze jednostki organizacyjnej resortu obrony narodowej.5) Doświadczenie w sporządzaniu pism procesowych, umów, postanowień i decyzji administracyjnych.6) Posiadanie obywatelstwa polskiego.7) Korzystanie z pełni praw publicznych.8) Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.9) Znajomość przepisów wewnętrznych MON regulujących obsługę prawną jednostek wojskowych oraz system pracy biurowej.

Miejsce pracy: Al. Legionów 133, 18-400 Łomża, powiat: m. Łomża, woj: podlaskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymagane dokumenty: 1) List motywacyjny.2) CV.3) Oświadczenie, że obsługa prawna nie będzie świadczona przez ten sam podmiot na rzecz jednostek pozostających względem siebie w podległości lub nadrzędności służbowej.4) Informacja w zakresie oczekiwanego ze względu na przedmiot i zakres pomocy prawnej wynagrodzenia w stawce godzinowej.5) Oświadczenie o dyspozycyjności- udokumentowana łącznym godzinowym wymiarem wykonywanych usług prawnych na rzecz podmiotu w ujęciu tygodniowym w ilości 4 godzin.6) Kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych magisterskich na kierunku prawo.7) Kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie wpisu na listę radców prawnych/adwokatów.8) Oświadczenie o posiadaniu obywatelstwa polskiego albo kopia dokumentu potwierdzającego posiadanie polskiego obywatelstwa.9) Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów naboru.10) Oświadczenie o korzystaniu z pełni praw publicznych.11) Oświadczenie o nieskazaniu prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.* Sposób złożenia wymaganych dokumentów, oświadczeń i informacji: Ww. dokumenty należy dostarczyć osobiście /listownie na adres: 18. Pułku Logistycznego, Al. Legionów 133, 18-400 Łomża.Informuje się, że zawarcie umowy z wybranym kandydatem jest uzależnione od uzyskania zgody Szefa Wojskowej Służby Prawnej.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca
POPRZEDNIA OFERTA SALOWA Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA SPRZEDAWCA-KASJER 7/8 ETATU

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-18

do końca oferty: 45 dni

pracodawca: Centralna Baza Ofert Pracy

branże: Prawo