eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Gliwice › Księgowa / Księgowy

Kto szuka:

Raven PL Sp. z o.o.

Stanowisko:

Księgowa / Księgowy

Lokalizacja:

Gliwice

śląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Opis stanowiska:
  • Księgowanie faktur, dokumentów księgowych, wyciągów bankowych
  • Kontrolowanie poprawności danych dokumentów księgowych i podatkowych
  • Przeprowadzanie inwentaryzacji kont, uzgadnianie kont
  • Uczestniczenie w procesie zamykania miesiąca i roku
  • Kontrolowanie poprawności miesięcznych raportów księgowych i statystycznych
  • Wysyłanie zatwierdzonych faktur do płatności
  • Prowadzenie dokumentacji księgowej, archiwizowanie dokumentów
  • Realizowanie zadań zleconych na bieżąco przez przełożonego lub przez Zarząd firmy
  • Współpraca z kancelarią prawną w kwestiach należności klientów ze złą dyscypliną płatniczą
  • Śledzenie stanu oraz ocena należności poszczególnych odbiorców i wystawianie not odsetkowych
  • Kontaktowanie się z kancelariami komorniczymi w celu uzgodnienia sald dlużników
  • Sporadyczne przyjmowanie wpłat gotówkowych i kartami płatniczym, wystawianie faktur dla klientów indywidualnych
  • Współpraca z pozostałymi działami w firmie

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (rachunkowość, finanse, księgowość)
  • Min. dwa lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Doskonała znajomość Prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości, Międzynarodowych Standardów Rachunkowości oraz umiejętność stosowania w/w przepisów w praktyce,
  • Praktyczna znajomość oprogramowania klasy ERP oraz MS Office (zwłaszcza Excel)
  • Komunikatywność, asertywność
  • Samodzielność, dokładność w działaniu, dobra organizacja pracy
  • Dbałość o szczegóły i umiejętność analitycznego myślenia

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Pracę w stabilnej firmie z kapitałem zagranicznym
  • Możliwość rozwoju zawodowego
  • Atrakcyjne warunki zatrudnienia
  • Pracę w zgranym zespole
  • Praca w trybie stacjonarnym od poniedziałku do piątku w godzinach 07.30-15.45.
  • Catering w 50% finansowany przez pracodawcę
  • Dzień wolny za urodziny

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-15

do końca oferty: 19 dni

pracodawca: Raven PL Sp. z o.o.

branże: Księgowość / Audyt