PracaOferty pracy Warszawa › Dyrektor Sprzedaży (rynek tradycyjny – sklepy detaliczne, hurtownie) - rekrutacja online

Kto szuka:

HRK S.A.

Dyrektor Sprzedaży (rynek tradycyjny – sklepy detaliczne, hurtownie) - rekrutacja online

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Naszym Klientem jest firma produkcyjno – handlowa z branży FMCG, posiadająca w swoim portfolio rozpoznawalne i cenione marki. W związku z rozwojem struktur handlowych poszukujemy doświadczonej osoby na stanowisko managerskie.

Dyrektor Sprzedaży (rynek tradycyjny – sklepy detaliczne, hurtownie)Miejsce pracy: Warszawa

Zakres obowiązków:

  • Współtworzenie strategii sprzedaży w kanale tradycyjnym oraz odpowiedzialność za jej wdrożenie oraz egzekucję
  • Odpowiedzialność za egzekucję działań w terenie w kanale nowoczesnym
  • Zarządzanie zespołem Regionalnych Kierowników Sprzedaży oraz pośrednio Przedstawicieli Handlowych (ponad 50 os.) - rozwój, szkolenia, motywacja podległego zespołu oraz rozliczanie z realizacji wyznaczonych celów
  • Analiza rynku i konkurencji w celu identyfikacji obszarów działalności Spółki możliwych do dalszego rozwoju lub obszarów wymagających podjęcia zmian
  • Skuteczna identyfikacja potrzeb i oczekiwań klientów w celu optymalizacji rozwiązań ofertowych
  • Odpowiedzialność za negocjacje z Kluczowymi Klientami w kanale TT, B2B, Horeca.
  • Odpowiedzialność za realizację planów, monitorowanie i analiza sprzedaży
  • Bieżąca i efektywna współpraca z działami: sprzedaży, trade marketingu, marketingu, logistyki, produkcji, R&D
  • Współpraca i koordynacja działań z różnymi zespołami wewnętrznymi w grupie spółek holdingu
  • Ścisła współpraca z Zarządem Spółki

Oczekiwania Klienta:

  • Minimum 5 lat doświadczenia w branży FMCG na podobnym stanowisku - warunek konieczny
  • Doskonała znajomość rynku i klientów w kanale tradycyjnym, hurtowym, dystrybucyjnym, dodatkowo mile widziana w kanale nowoczesnym
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem w strukturze rozproszonej, wysokie umiejętności liderskie – planowanie, koordynowanie oraz delegowanie zadań
  • Silne umiejętności komunikacyjne i przywódcze
  • Doświadczenie pracy na narzędziach wsparcia sprzedaży (SFA) typu E-leader
  • Doświadczenie w zarządzaniu interesariuszami i budowaniu relacji
  • Świadomość komercyjna w połączeniu z umiejętnością strategicznego myślenia
  • Nastawienie na realizację celów i poszukiwanie rozwiązań
  • Wysokie umiejętności negocjacyjne
  • Wysokie umiejętności analityczne umożliwiające podejmowania decyzji opartych na danych
  • Wykształcenie wyższe, preferowane o profilu: zarządzanie, marketing lub pokrewne
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie Excel, Power Point)
  • Prawo jazdy kat. B

Klient oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Realny wpływ na biznes
  • Opiekę medyczną
  • Możliwość udziału w szkoleniach i kursach finansowanych przez pracodawcę
  • Premię za realizację celów
  • Dostęp do świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych
  • Narzędzia pracy niezbędne na stanowisku: telefon, laptop, samochód służbowy

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-22

do końca oferty: 36 dni

pracodawca: HRK S.A.

branże: Sprzedaż