PracaOferty pracy Łódź › Specjalista ds. BHP, Ochrony Środowiska i PPOŻ

Kto szuka:

Mosty Łódź S.A.

Stanowisko:

Specjalista ds. BHP, Ochrony Środowiska i PPOŻ

Lokalizacja:

Łódź

łódzkie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Zakres obowiązków:
  • monitorowanie i analiza stanu BHP w Spółce,
  • nadzorowanie polityki Spółki w zakresie BHP, ochrony środowiska i PPOŻ zgodnie z wymaganiami przepisów prawa oraz wewnętrznymi regulacjami firmy,
  • realizacja obowiązków w ramach pełnienia funkcji służby BHP zgodnie z wymaganiami prawnymi,
  • reprezentowanie firmy w zakresie BHP, ochrony środowiska i PPOŻ przed organami administracyjnymi, organami kontrolnymi i jednostkami certyfikacyjnymi,
  • prowadzenie szkoleń w zakresie BHP oraz nadzór nad ich terminowym wykonywaniem,
    inicjowanie i wdrażanie działań oraz współpraca w realizowaniu inwestycji i wdrażaniu rozwiązań organizacyjno-technicznych mających na celu stałą poprawę bezpieczeństwa pracowników i minimalizację ryzyka zawodowego,
  • opracowywanie i aktualizacja ocen ryzyka zawodowego związanego z zagrożeniami występującymi na stanowiskach pracy i podczas prac realizowanych w ramach inwestycji wykonywanych przez Spółkę oraz proponowanie odpowiednich rozwiązań,
  • tworzenie standardów, dokumentacji oraz procedur BHP, przeprowadzanie postępowań powypadkowych i wdrażanie odpowiednich działań prewencyjnych,
  • monitorowanie wymagań prawnych w zakresie BHP, ochrony środowiska i PPOŻ oraz informowanie Spółki o wszelkich zmianach mających wpływ na funkcjonowanie firmy w tym zakresie.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania:
  • wykształcenie wyższe (kierunek/specjalność w zakresie BHP lub studia podyplomowe) oraz uprawnienia do pełnienia stanowisk związanych z BHP,
  • doświadczenie na podobnym stanowisku w dużym podmiocie,
  • ugruntowana, praktyczna wiedza z zakresu obowiązujących przepisów i norm BHP, ochrony środowiska i PPOŻ,
  • komunikatywność, umiejętność efektywnego dzielenia się wiedzą, zdolności interpersonalne i umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów i podejmowania decyzji,
    dokładność, sumienność i przywiązywanie uwagi do szczegółów,
  • znajomość pakietu MS Office (głównie MS Excel, MS Word),
  • znajomość specyfiki branży budowlanej będzie dodatkowym atutem.

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • pracę stacjonarną w stałych godzinach w nowoczesnej siedzibie Spółki,
  • możliwość rozwoju zawodowego (dofinansowanie do szkoleń),
  • pakiet świadczeń socjalnych (m. in. paczki świąteczne, karty sportowe, pakiety medyczne, bilety na wydarzenia kulturalne).

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Technolog Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Technolog - Kontroler Jakości

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-31

do końca oferty: 17 dni

pracodawca: Mosty Łódź S.A.

branże: Produkcja / Przemysł

Praca - wiadomości i porady

  • Dla kogo wyjazd do sanatorium z ZUS?

    Dla kogo wyjazd do sanatorium z ZUS?

    W I kwartale 2023 roku z rehabilitacji leczniczej na koszt ZUS skorzystało ponad 16 tys. osób w skali kraju. W 2022 roku wyjechało do sanatorium lub rehabilitowało się w miejscu zamieszkania prawie 50 tys. osób. Komu przysługuje sanatorium z ...

  • Kiedy i dla kogo świadczenie rehabilitacyjne?

    Kiedy i dla kogo świadczenie rehabilitacyjne?

    Osoba chora, która wyczerpie limit dni na zasiłku chorobowym, a jej stan zdrowia nadal jest zły, może skorzystać ze świadczenia rehabilitacyjnego na dalsze leczenie - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

  • Zatrudnianie młodocianych. O czym powinni wiedzieć rodzice?

    Zatrudnianie młodocianych. O czym powinni wiedzieć rodzice?

    W Polsce widok pracującego nastolatka wciąż nie jest tak powszechny, jak w innych krajach europejskich, choć prawo pozwala na ich zatrudnianie. Przepisów dotyczących zatrudniania nieletnich nie znają także rodzice. Na jaką ochronę prawną ...

  • Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

    Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

  • Delegowanie kierowcy zawodowego za granicę - nowe obowiązki przewoźnika

    Delegowanie kierowcy zawodowego za granicę - nowe obowiązki przewoźnika

    Niedawna nowelizacja kodeksu pracy wprowadziła nowe obowiązki nałożone na pracodawcę wobec kierowców, wyjeżdżających w międzynarodowe trasy. O czym warto poinformować swojego pracownika, by nie narazić się Państwowej Inspekcji Pracy ...