eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Warszawa › Podreferendarz

Kto szuka:

Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie

Stanowisko:

Podreferendarz

Numer referencyjny:

136526

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Praca przy komputerze wymagająca wymuszonej pozycji ciała - powyżej 4 godzin dziennie. Narzędzia i materiały pracy: komputer, skaner, telefon, drukarka, faks. Budynek jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach w zakresie podjazdu oraz toalet. Oświetlenie w pomieszczeniach naturalne i sztuczne. Temperatura w pomieszczeniach nie mniejsza niż 18° Celsjusza z wentylacją grawitacyjną i klimatyzacją. Permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Prowadzi pierwszoinstancyjne postępowania administracyjne w sprawach z wniosków o udzielenie świadectwa kierowcy;
  • Wydaje przedsiębiorcom, zgodnie z wnioskiem dokumenty o których mowa w pkt. 1 wraz z potwierdzeniem uiszczenia należnych opłat;
  • Współpracuje z Biurem Finansowym m.in. w zakresie potwierdzania uiszczenia opłat za wydawane przez Sekcję uprawnienia oraz uzgodnienia stanu dokonanych wpłat z tego tytułu w danym miesiącu, w tym przekazywanie dokumentów wydania;
  • Prowadzi korespondencję z organami administracji publicznej, jednostkami samorządu terytorialnego;
  • Prowadzi korespondencję z przedsiębiorcami.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość aktów prawnych UE z zakresu transportu drogowego, znajomość ustawy o transporcie drogowym, znajomość kpa, znajomość struktury organizacyjnej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego,
  • Kompetencje: zarządzanie stresem, komunikatywność, orientacja na klienta, organizacja pracy własnej, sumienność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Wizytator Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Inspektor wojewódzki

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-17

do końca oferty: 1 dni

pracodawca: Główny Inspektorat Transportu Drogowego w Warszawie

branże: Administracja publiczna

Praca - wiadomości i porady

  • Podwyżka inflacyjna w zapisach umowy o pracę?

    Podwyżka inflacyjna w zapisach umowy o pracę?

    Minione miesiące upłynęły nam pod znakiem dynamicznie rosnącej inflacji. To tylko wzmocniło presję płacową wywieraną na pracodawcach. Pracownicy coraz częściej bowiem postulują o urealnienie ich wynagrodzeń do poziomów, które ...

  • Zmiany w prawie pracy kluczowe dla pracowników

    Zmiany w prawie pracy kluczowe dla pracowników

    Dyrektywa, która weszła w życie 26 kwietnia br. implikuje szereg zmian w prawie pracy, kluczowych z punktu widzenia pracowników - dotyczących m.in. godzenia obowiązków zawodowych i rodzinnych oraz przejrzystych i przewidywalnych warunków ...

  • Dla kogo dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

    Dla kogo dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne?

    Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w systemie ubezpieczenia zdrowotnego, możesz w każdej chwili dołączyć - przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia. Jak przystąpić do dobrowolnego ubezpieczenia zdrowotnego?

  • Jak ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie?

    Jak ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie?

    W I kwartale 2023 roku ZUS przeprowadził w całej Polsce 117,2 tys. kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy i wydał 7,77 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych. Co kontroluje ...

  • Emerytury pomostowe. Co się zmieniło od 1 stycznia 2024?

    Emerytury pomostowe. Co się zmieniło od 1 stycznia 2024?

    Od 1 stycznia 2024 roku obowiązują zmiany w ustawie o emeryturach pomostowych. Ze świadczenia będą mogły skorzystać osoby, które po raz pierwszy podjęły pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze po 1 stycznia 1999 r.