eGospodarka.pl

PracaSłownik miast › Olsztyn

Olsztyn

Olsztyn to stolica województwa warmińsko-mazurskiego, główny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturowy, siedziba władz i instytucji regionu, a także drogowy. Olsztyn leży w południowej części Warmii. Według danych z 2014 roku Olsztyn zamieszkuje 174 775 ludności. Od 2002 liczba ludności miasta systematycznie wzrasta, co jest ewenementem w skali kraju.
Województwo warmińsko-mazurskie należy do regionów o najwyższej stopie bezrobocia 22,3 proc. Olsztyn posiada najniższą stopę bezrobocia w regionie i znajduje się w pierwszej dziesiątce miast o najniższej stopie bezrobocia w Polsce. Stopa bezrobocia wynosi 75% według danych z dnia 30.09.2014 roku.

Olsztyn podzielony jest na 23 osiedla. W mieście znajdują się fabryki takie jak: Stomil Olsztyn SA - producent opon do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych, traktorów i maszyn rolniczych, fabryka opon Michelin - największy w Europie i jeden z największych na świecie producent opon, Indykpol – jeden z największych polskich producentów wyrobów drobiarskich. Olsztyn jest głównym ośrodkiem przemysłu drzewnego i meblarskiego, spożywczego, odzieżowego, środków transportu, materiałów budowlanych, poligraficznego znajdują się tu Olsztyńskie Zakłady Graficzne, Olsztyńskie Kopalnie Surowców Mineralnych.

Olsztyn stawia na rozwój zainteresowań naukowych i kulturalnych jednocześnie. Reprezentuje je jedna uczelnia publiczna i trzy prywatne. W Olsztynie znajdują się Uczelnie: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Dostępne oferty pracy:

Przeczytaj także


Więcej na ten temat: Olsztyn

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: