eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Zielona Góra › Starszy specjalista

Kto szuka:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

Stanowisko:

Starszy specjalista

Numer referencyjny:

136637

Lokalizacja:

Zielona Góra

lubuskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • Praca w terenie oraz w pomieszczeniach biurowych
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
  • Praca wymagająca szczególnej koncentracji
  • Praca wymagająca prowadzenia pojazdu samochodowego

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • Praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych
  • Budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac ale nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych: brak toalet dla osób niepełnosprawnych oraz podjazdów dla wózków
  • Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym

Zakres zadań

  • prowadzi kontrolę i monitoring realizacji zadań inwestycyjnych, w zakresie zgodności z warunkami umowy oraz harmonogramem rzeczowym i finansowym
  • sprawdza i przygotowuje Kierownikowi Projektu dokumenty finansowe do płatności oraz prowadzi ewidencję postępu prac i rozliczeń finansowych, bierze czynny udział w weryfikacji kwalifikowalności wydatków w oparciu o obowiązujące wytyczne dla projektów współfinasowanych z funduszy UE oraz monitoruje stan formalno-prawny
  • prowadzi rozliczenia finansowe zadania inwestycyjnego, aż do jego ostatecznego rozliczenia oraz współpracuje z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi w zakresie przygotowania rozliczenia inwestycji wg wymogów pomocowym UE lub MIF oraz prawa polskiego
  • współpracuje z właściwymi komórkami organizacyjnymi w zakresie przygotowania wymaganych dokumentów do wniosków o współfinansowanie ze źródeł zewnętrznych oraz o uruchomienie środków finansowych na realizację zadań inwestycyjnych
  • przygotowuje i archiwizuje wymaganą sprawozdawczość
  • współpracuje z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi Oddziału i Centrali GDDKiA, biurami projektowymi, samorządami i innymi jednostkami administracyjnymi w zakresie planowania, przygotowania, finansowania, realizacji i rozliczenia inwestycji
  • sporządza wraz z rozliczeniem inwestycji dowodów księgowych – przyjęcie środka trwałego w uzgodnieniu z merytorycznymi komórkami organizacyjnymi w rozbiciu na drogi, grunty, obiekty inżynierskie oraz przygotowuje materiały do ubezpieczyciela nowo oddanych inwestycji do użytkowania
  • bierze udział w ocenianiu wnioskowanych zmian do umów (np. poleceń zmian, zamówień i uzupełniających, roszczeń, itp.) oraz przygotowuje wnioski o zamówienia uzupełniające

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze przygotowania lub realizacji inwestycji
  • Znajomość przepisów z zakresu prawa budowlanego, ze szczególnym uwzględnieniem uregulowań dotyczących dróg i obiektów inżynierskich, ustawy o drogach publicznych, prawa zamówień publicznych
  • Umiejętność obsługi pakietu MS Office, w szczególności programów Excel i Word
  • Posiadanie kompetencji: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Prawo jazdy kat. „B”
  • Niepełnienie służby zawodowej, niepracowanie w organach bezpieczeństwa państwa, wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów; niepozostawanie współpracownikiem tych organów. Dotyczy kandydatów urodzonych przed 01.08.1972r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość przepisów FIDIC

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Bosman portu Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Inspektor

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-18

do końca oferty: 11 dni

pracodawca: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

branże: Budownictwo / Nieruchomości / Architektura