eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaGłówny specjalista

Kto szuka:

Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie

Stanowisko:

Główny specjalista

Numer referencyjny:

154008

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:


- stres związany z obłsugą interesantów


- zagrożenie korupcją,


- krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe


- praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie.


 


Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:


Budynek siedziby Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Warszawie oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich (np. wjazd do budynku, windy, toalety).


Praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.


Informacje dodatkowe: budynek klimatyzowany.

Zakres zadań

  • Zadanie 1: Inicjuje, przygotowuje, analizuje i opiniuje projekty aktów prawnych w celu zapewnienia ich poprawności legislacyjnej i zgodności z obowiązującymi przepisami prawa.
  • Zadanie 2: Opracowuje projekty opinii prawnych w odpowiedzi na zapytania skierowane przez pracowników innych komórek organizacyjnych Urzędu oraz przez podmioty i instytucje zewnętrzne w celu przedstawienia interpretacji obowiązującego stanu prawnego w zakresie żeglugi powietrznej, licencjonowania personelu lotniczego, audytu wewnętrznego, lotnisk, wydziału bezpieczeństwa lotów, standaryzacji i jakości, opłaty lotniczej oraz kar administracyjnych i przepisów karnych w ustawie Prawo lotnicze;
  • Zadanie 3: Uczestniczy w posiedzeniach Komisji Prawniczych i innych spotkaniach międzyresortowych w celu przedstawienia, wyjaśnienia i obrony przyjętych przez Urząd propozycji w zakresie dotyczącym systemu prawa lotniczego oraz w zakresie, o którym mowa w zadaniu 2.
  • Zadanie 4: Opiniuje projekty aktów prawnych w ramach legislacji zewnętrznej i bierze udział w spotkaniach międzyresortowych w celu zapewnienia ich zgodności z systemem prawa lotniczego w zakresie, o którym mowa w zadaniu 2.
  • Zadanie 5: Bierze udział w spotkaniach organizowanych przez komórki organizacyjne Urzędu z podmiotami zewnętrznymi dotyczących kwestii merytorycznych, lecz wymagających wsparcia prawnego w celu czuwania nad zgodnością prawem przyjmowanych rozwiązań i czynionych uzgodnień.
  • Zadanie 6: Bierze udział w spotkaniach organizowanych przez organizacje międzynarodowe dotyczące kwestii merytorycznych w celu wypracowania projektu aktu prawnego, bądź uzgodnienia w zakresie jego interpretacji i stosowania.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze legislacji
  • Wiedza z zakresu systemu prawa lotniczego i działalności Urzędu Lotnictwa Cywilnego
  • Bardzo dobra znajomość prawa cywilnego materialnego, europejskiego instytucjonalnego oraz procedury administracyjnej
  • Znajomość zasad techniki prawodawczej
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Kompetencje behawioralne:współpraca, komunikacja, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, rzetelność, wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, orientacja na klienta/interesanta, umiejętność negocjowania, myślenie analityczne.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończone studia podyplomowe z zakresu legislacji lub prawa europejskiego albo status aplikanta lub ukończona aplikacja radcowska lub legislacyjna
  • Znajomość prawniczych programów komputerowych: LEX, Legalis, Eurlex,
  • Znajomość języka francuskiego lub niemieckiego na poziomie komunikatywnym

Kontakt do pracodawcy:

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z pracodawcą lub wysłać swoje CV »




Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Główny specjalista Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Starszy inspektor

Szukasz pracownika?
Opublikuj ofertę na eGospodarka.pl

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2025-07-16

do końca oferty: 12 dni

pracodawca: Urząd Lotnictwa Cywilnego w Warszawie

branże: Prawo

aplikuj

Sprawdź oferty na podobne stanowiska

Praca - wiadomości i porady

Artykuł podsumowuje Raport płacowy Sedlak & Sedlak dla firm produkcyjnych - wiosna/lato 2024, bazujący na danych zebranych od lutego do kwietnia 2024 roku. W badaniu uczestniczyło 561 zakładów produkcyjnych. Dominujące branże to FMCG (21%) ...

Wypłacanie wynagrodzenia „pod stołem" w celu ukrycia dochodów pracownika i uniemożliwienia egzekucji komorniczej wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla firmy. Niestety praktyka ta wciąż jest stosowana. Takie działania naruszają ...

Rozpoczął się Nowy Rok, a z nim realizacja nowych planów. Lista noworocznych postanowień jest często bardzo długa, a większość z nich porzucamy już w połowie stycznia. Co zrobić, aby tym razem było inaczej? Na to pytanie postarają ...

2 dni wolnego od pracy z powodu siły wyższej - ten przywilej pracowniczy wzbudza wśród pracodawców coraz więcej emocji. Ich zdaniem jest nieprecyzyjny i może być nadużywany. Co na to eksperci?

Najpierw program dobrowolnych odejść, a potem zwolnienia grupowe. Rok 2025 zaczyna się przykrymi doniesieniami o kondycji Poczty Polskiej, która planuje restrukturyzację. Sytuacja spółki jest poważna, a pracownicy zastanawiają się czy ...