PracaOferty pracy Warszawa › Główny Księgowy / Główna Księgowa

Kto szuka:

HAYS

Stanowisko:

Główny Księgowy / Główna Księgowa

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warszawa
NR REF.: 1184869

Dla naszego klienta, dużej organizacji działającej w branży FMCG poszukujemy doświadczonego eksperta i managera w obszarze księgowości. Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiedzialna będzie za całość procesów księgowych oraz za zarządzanie kilkunastoosobowym zespołem.

Obowiązki:

  • Nadzór nad całym procesem księgowym, w tym zamknięciem miesiąca, rocznym zamknięciem ksiąg i przygotowaniem sprawozdań finansowych.
  • Zapewnienie zgodności z Międzynarodowymi Standardami Sprawozdawczości Finansowej (MSSF) oraz lokalnymi przepisami podatkowymi i księgowymi.
  • Przygotowywanie i składanie deklaracji podatkowych oraz innych wymaganych sprawozdań finansowych.
  • Współpraca z audytorami zewnętrznymi i doradcami podatkowymi
  • Inicjowanie oraz aktywne uczestnictwo w projektach rozwojowych, w tym wdrażaniu nowych systemów księgowych i usprawnianiu istniejących procesów
  • Zarządzanie zespołem księgowym, w tym szkolenie i rozwój pracowników.

Oczekiwania pracodawcy:

  • Minimum 10 lat doświadczenia w księgowości, w tym doświadczenie na stanowisku kierowniczym.
  • Wykształcenie wyższe w dziedzinie finansów, rachunkowości lub pokrewnej dziedzinie.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów księgowych i podatkowych.
  • Doświadczenie w pracy z nowoczesnymi systemami klasy ERP.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne i interpersonalne.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym.
Dodatkowym atutem będą:
  • ACCA, CIMA lub uprawnienia Biegłego Rewidenta
  • Doświadczenie w branży FMCG

Pracodawca oferuje:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Możliwość rozwoju w szybko rozwijającej się organizacji
  • Pakiet atrakcyjnych benefitów
  • Możliwość wdrażania swoich pomysłów, usprawnień

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-29

do końca oferty: 46 dni

pracodawca: HAYS

branże: Księgowość / Audyt

  • CRM manager: jakie powinien mieć umiejętności i kompetencje?

    CRM manager: jakie powinien mieć umiejętności i kompetencje?

    CRM manager czy też bardziej swojsko brzmiący menedżer zarządzający relacjami z klientem to stanowisko, którego znaczenie znacznie wzrosło w ostatnich latach i nic nie wskazuje na to, aby najbliższa przyszłość miała to zmienić. Jakie ...

  • Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

    Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

  • GUS: średnia krajowa w II 2024 wyższa o 12,9% r/r

    GUS: średnia krajowa w II 2024 wyższa o 12,9% r/r

    Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w lutym 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12,9% wyższe r/r i wyniosło 7978,99 zł brutto.

  • Praca w sezonie świątecznym - czego oczekiwać od pracodawcy?

    Praca w sezonie świątecznym - czego oczekiwać od pracodawcy?

    Dwa ostatnie miesiące roku to tradycyjnie już spore wyzwanie dla przedsiębiorców, ale również pracowników mierzących się z ogromnym wzrostem obciążenia pracą, szczególnie w handlu. Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" już w ...

  • Zasiłek opiekuńczy. Dla kogo 60, 30 i 14 dni?

    Zasiłek opiekuńczy. Dla kogo 60, 30 i 14 dni?

    Gdy zachoruje ktoś bliski, na czas opieki nad nim można pobierać zasiłek opiekuńczy - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednak przepisy ściśle określają, ile dni w roku możemy korzystać z tego świadczenia. Długość zasiłku ...