PracaOferty pracy Rzeszów › Koordynator ds. Zarządzania Flotą Samochodową

Kto szuka:

Grupa590

Stanowisko:

Koordynator ds. Zarządzania Flotą Samochodową

Lokalizacja:

Rzeszów

podkarpackie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Dla naszego partnera poszukujemy Koordynatora ds. Zarządzania Flotą Samochodów. Szukamy osoby, która będzie odpowiedzialna za kompleksowe zarządzanie dużą flotą pojazdów obejmującą samochody osobowe, dostawcze oraz ciężarowe.

  • Zarządzanie i wydawanie pojazdów kierowcom z dostępnej floty samochodowej
  • Nadzorowanie ewidencji przebiegu pojazdów oraz przygotowywanie wymaganej dokumentacji związanej z ich wydawaniem (umowy, protokoły odbioru)
  • Szkolenie kierowców z procedur wewnętrznych firmy oraz warunków użytkowania pojazdów w różnych krajach UE (m.in. winiety, bramki poboru opłat)
  • Rozwiązywanie bieżących problemów związanych z użytkowaniem pojazdów oraz współpraca z serwisami samochodowymi w kraju i za granicą (m.in. organizowanie serwisu w przypadku awarii, kolizji)
  • Współpraca z firmami ubezpieczeniowymi (pilnowanie terminów ubezpieczenia, obsługa Asistance)
  • Współpraca z operatorem kart paliwowych (rozliczanie paliwa, monitorowanie liczby i ilości tankowania kierowców)
  • Optymalizacja kosztów związanych z eksploatacją floty
  • Kontakt telefoniczny oraz wizyty w urzędach (rejestrowanie pojazdów), bankach (obsługa leasingu) i innych instytucjach
  • Uczestnictwo w procesie zakupu nowych pojazdów (zbieranie ofert, dokonywanie porównań, negocjowanie ceny)
  • Przygotowywanie zestawień , raportów, analiz na potrzeby zarządu oraz innych działów firmy
  • Współpraca z innymi działami w zakresie dysponowania flotą (Dział Logistyki, Dział Zaopatrzenia).

Wymagania stawiane pracownikowi:

  • Doświadczenie w efektywnym zarządzaniu dużą flotą pojazdów w transporcie krajowym (mile widziane również w transporcie międzynarodowym)
  • Znajomość podstaw prawnych regulujących transport w kraju i za granicą
  • Podstawowa wiedza z zakresu przepisów podatkowych VAT-26 oraz VAT-1.
  • Znajomość zagadnień motoryzacyjnych
  • Umiejętność planowania działań
  • Dyspozycyjność - gotowość do pracy w niektóre wieczory i weekendy, np. w celu wydawania pojazdów oraz organizowania naprawy lub transportu pojazdów w przypadku awarii. Nadgodziny są dodatkowo rozliczane
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie (kontakt telefoniczny z serwisami w różnych państwach)
  • Prawo jazdy kat. B oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów typu busy dostawcze, plandeka
  • Podstawowa obsługa komputera i pakietu MS Office (Excel, Word).

Dodatkowe atuty:

  • Doświadczenie w zarządzaniu pojazdami ciężarowymi

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-26

do końca oferty: 17 dni

pracodawca: Grupa590

branże: Administracja biurowa