eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Łódź › Koordynator Usług Opiekuńczych

Kto szuka:

ŁÓDZKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY Polskiego Czerwonego Krzyża

Stanowisko:

Koordynator Usług Opiekuńczych

Lokalizacja:

Łódź, ul. Wysoka 44

łódzkie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Kluczowe obowiązki:
  • organizowanie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznego;
  • bezpośredni i pośredni nadzór nad właściwym wykonywaniem usług przez zatrudnionych pracowników;
  • wprowadzanie pracowników w nowe środowiska;
  • organizacja lub uczestniczenie w organizowaniu różnych form pomocy społecznej (usługowej, materialnej, interwencyjnej, udzielanie porad) na rzecz osób wymagających pomocy, ze szczególnym uwzględnieniem osób w podeszłym wieku, chorych i niesamodzielnych, przebywających w domu;
  • tworzenie harmonogramów pracy dla pracowników w okresie miesięcznym;
  • rozliczanie wykonania usług opiekuńczych przez pracowników;
  • współpraca z pracownikiem socjalnym MOPS i innymi instytucjami świadczącymi pomoc osobom starszym, z niepełnosprawnością;
  • podnoszenie jakości świadczonych usług.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Oczekiwania wobec kandydata:
  • wykształcenie o kierunku medycznym (opiekun medyczny, pielęgniarka, ratownik medyczny itp.) lub społecznym (pracownik socjalny, psycholog, pedagog społeczny itp.);
  • znajomość zagadnień związanych z pomocą społeczną, w szczególności z działalnością na rzecz osób starszych, z niepełnosprawnością;
  • umiejętność pracy w zespole;
  • wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, nastawienie na poszukiwanie rozwiązań, szukanie zasobów;
  • umiejętność efektywnego organizowania pracy;
  • samodzielność, kreatywność, odpowiedzialność;
  • umiejętność obsługi programów komputerowych (pakiet MS Office –Word, Excel, Internet).
Dodatkowym atutem będzie:
  • znajomość zagadnień związanych z działalnością Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • znajomość regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania organizacji pozarządowych oraz struktur i zasad funkcjonowania systemu pomocy społecznej w Polsce,
  • doświadczenie w pracy w zawodzie o kierunku medycznym (opiekun medyczny, pielęgniarka, ratownik medyczny itp.) lub społecznym (pracownik socjalny, psycholog, pedagog społeczny itp.) bądź działania wolontarystycznego w organizacji pozarządowej lub w obszarze szeroko pojętej pomocy społecznej.

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • ciekawą, pełną wyzwań pracę w dużej organizacji, będącej częścią Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • możliwość wpływu na rozwój działań Polskiego Czerwonego Krzyża,
  • stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę (pełen etat).

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-06

do końca oferty: 16 dni

pracodawca: ŁÓDZKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY Polskiego Czerwonego Krzyża

branże: Zarządzanie