eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Darłowo › Bosman portu

Kto szuka:

Urząd Morski w Szczecinie

Stanowisko:

Bosman portu

Numer referencyjny:

136631

Lokalizacja:

Darłowo

zachodniopomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

  • praca w terenie
  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury), praca w równoważnym
    systemie pracy
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach
  • praca przy sprzęcie komputerowym powyżej 4 godzin dziennie,
  • narażenie na promieniowanie elektromagnetyczne
  • brak odpowiednio przystosowanych toalet dla potrzeb niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Nadzoruje ruch żeglugowy w porcie Darłowo i na torach podejściowych oraz bezpieczeństwo oraz sprzęt przeciwpożarowy na terenie portu Darłowo w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom portu.
  • Prowadzi nasłuch radiowy i korespondencję radiową na przydzielonym kanale VKF (oraz dyżur telefoniczny) z jednostkami pływającymi, w szczególności informuje o warunkach hydro-meteorologicznych i niebezpieczeństwach nawigacyjnych w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom portu.
  • Prowadzi Dziennik Portowy w celu gromadzenia informacji o ruchu jednostek pływających i zaistniałych zdarzeniach.
  • Przeprowadza kontrole podległego terenu: zwraca uwagę na stan techniczny nabrzeży i obiektów z uwzględnieniem stanu urządzeń cumowniczych, odbojowych, sprzętu ratunkowego, sprawdza czy nie posiadają zauważalnych braków i uchybień celem wszczęcia dalszego postępowania.
  • Przeprowadza kontrole jednostek pływających wchodzących i wychodzących do/z portu w celu sprawdzenia ważności posiadanych dokumentów załóg i prawidłowego wyposażenia jednostek pływających.
  • Prowadzi dochodzenia w sprawie wypadków morskich w celu przygotowania dla Izby Morskiej materiału dowodowego.
  • Zabezpiecza mienie znalezione w morzu celem wypełnienia obowiązków statutowych UMS.
  • Współpracuje ze służbami i instytucjami w celu realizacji obowiązujących umów i planów.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w gospodarce morskiej
  • Znajomość Przepisów Portowych
  • Znajomość ustawy o obszarach morskich RP i administracji morskiej
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • świadectwo operatora VHF
  • świadectwo marynarza
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Specjalista Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Inspektor

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-04-18

do końca oferty: 3 dni

pracodawca: Urząd Morski w Szczecinie

branże: Logistyka / Transport / Zakupy