PracaOferty pracy Ruda Śląska › Zarządzanie zespołem księgowym (biuro rachunkowe) Katowice

Kto szuka:

L.M. Group Poland

Stanowisko:

Zarządzanie zespołem księgowym (biuro rachunkowe) Katowice

Lokalizacja:

Ruda Śląska

śląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Jesteśmy międzynarodową agencją rekrutacyjną powstałą w 1987 roku w Izraelu, a obecną w Polsce od 2014 roku. Specjalizujemy się w rekrutacjach stałych oraz tymczasowych. Nasza siedziba zlokalizowana jest w Poznaniu, ponadto mamy oddziały w Warszawie, Gdańsku oraz we Wrocławiu.
Obecnie dla naszego klienta, międzynarodowej firmy z branży BPO/SSC pooszukujemy kandydatów na stanowisko księgowe z językiem niemieckim.

Numer referencyjny: MAKO

Miejsce pracy: Ruda Śląska

Obowiązki przyszłego pracownika

  • Wykonywanie oraz składanie deklaracji, podatkowej CIT, PIT oraz IFT, PCC, ORD
  • Kalkulacja podatku odroczonego, na potrzeby klientów zewnętrznych firmy
  • Weryfikacja ksiąg i ich aktualizowanie, w celu zamknięcia okresów rozliczeniowych
  • Przygotowanie ksiąg do procesu sporządzania sprawozdania finansowego
  • Organizacja pracy zespołu księgowego
  • Bieżąca komunikacja z klientem i udział w spotkaniach
  • Udział w fakturowaniu obsługiwanych klientów

Oczekiwania stawiane kandydatom:

  • Min. 5 lat doświadczenia w pracy w księgowości
  • Min. 2 lata na stanowisku liderskim
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe - kierunki związane z księgowością oraz zarządzaniem
  • Doświadczenie w przygotowywaniu rozliczeń podatkowych (z uwzględnieniem aktualnych przepisów)
  • Praktyczna znajomość aktualnych przepisów księgowo-podatkowych
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office
  • Umiejętności analityczne, samodzielność i umiejętność delegowania zadań w dynamicznie zmieniającym się środowisku
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem (minimum rok)
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

Nasz klient zapewnia:

  • pracę na podstawie umowy o pracę, na cały okres zatrudnienia
  • elastyczne godziny pracy z możliwością dostosowania do własnych potrzeb
  • możliwość pracy w trybie hybrydowym (brak ustalonych dni i ich ilości w ciągu miesiąca)
  • wdrożenie w trybie stacjonarnym (około 1 miesiąc)
  • EnelMed, dofinansowanie do Multisport,1,5 godziny angielskiego w skali tygodnia, ubezpieczenie grupowe na życie, Polecenia pracownicze, Imprezy integracyjne bogaty pakiet benefitów:
  • możliwość rozwoju zawodowego (stanowiska liderskie)
  • pracę w firmie o stabilnej sytuacji na rynku

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-01

do końca oferty: 48 dni

pracodawca: L.M. Group Poland

branże: Księgowość / Audyt

Praca - wiadomości i porady

  • GUS: średnia krajowa w IV 2023 wyższa o 12,1% r/r

    GUS: średnia krajowa w IV 2023 wyższa o 12,1% r/r

    Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w kwietniu 2023 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12,1% wyższe r/r i wyniosło 7430,65 zł brutto. Względem marca 2023 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było niższe o ...

  • Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

    Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

  • Jak przygotować się do trudnej rozmowy w pracy i nie tylko?

    Jak przygotować się do trudnej rozmowy w pracy i nie tylko?

    Trudne i emocjonalnie wymagające rozmowy są elementem codzienności każdego człowieka, spotykamy się z nimi zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Chociaż zwykle uznawane za niewygodne, to najczęściej spełniają kluczową funkcję w ...

  • Zasiłek opiekuńczy. Dla kogo 60, 30 i 14 dni?

    Zasiłek opiekuńczy. Dla kogo 60, 30 i 14 dni?

    Gdy zachoruje ktoś bliski, na czas opieki nad nim można pobierać zasiłek opiekuńczy - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednak przepisy ściśle określają, ile dni w roku możemy korzystać z tego świadczenia. Długość zasiłku ...

  • Kontrola zwolnienia lekarskiego przez ZUS. Co nam grozi, gdy nie ma nas w domu?

    Kontrola zwolnienia lekarskiego przez ZUS. Co nam grozi, gdy nie ma nas w domu?

    Prawidłowość wykorzystania zwolnień lekarskich kontrolowana jest przez ZUS, ale także przez pracodawcę, jeśli zatrudnia ponad 20 osób. Czy ZUS zapowiada wizytę kontrolera? Co zrobić gdy w trakcie tej wizyty nie było nas w domu?