eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Wysokie zarobki w finansach i księgowości

Wysokie zarobki w finansach i księgowości

2012-10-13 00:10

Wysokie zarobki w finansach i księgowości

Wysokie zarobki w finansach i księgowości © Tupungato - Fotolia.com

Przygotowany przez Michael Page International raport "Finanse i księgowość. Przegląd wynagrodzeń 2012/2013" ukazuje warunki rynkowe, tendencje w zakresie zatrudnienia i poziom wynagrodzeń w tym sektorze. W zestawieniach pokazano wysokość wynagrodzenia za tę samą pracę w Warszawie i w aglomeracji śląskiej. Okazuje się, że pracownicy działów finansowo- księgowych firm zlokalizowanych w stolicy zarabiają kilka tysięcy złotych więcej.

Przeczytaj także: Zarobki w księgowości i finansach w Warszawie 2010

„To pierwsza odsłona cyklicznego badania, które doskonale uzupełni regularnie prowadzone przez Michael Page analizy wynagrodzeń w różnych branżach na całym świecie. Polski raport dotyczący finansów i księgowości jest obiektywnym przeglądem aktualnego poziomu płac w dwóch aglomeracjach naszego kraju i ma na celu pomoc zarówno pracodawcom, jak i pracownikom w podjęciu właściwych decyzji o rekrutacji i zatrudnieniu“ – informuje Paweł Wierzbicki, Executive Manager Michael Page.

Raport „Finanse i księgowość. Przegląd wynagrodzeń 2012/2013” prezentuje zestaw stanowisk z opisem obowiązków, wymaganych kompetencji, możliwej ścieżki kariery i poziomu wynagrodzeń. W zestawieniach pokazano wysokość wynagrodzenia za tę samą pracę w Warszawie i w aglomeracji śląskiej. Okazuje się, że pracownicy działów finansowo- księgowych firm zlokalizowanych w stolicy zarabiają kilka tysięcy złotych więcej.

Dyrektor finansowy, który odgrywa kluczową rolę pod względem strategicznym i operacyjnym oraz stanowi część zespołu zarządzającego zarabia miesięcznie w największych firmach (powyżej 1000 osób) co najmniej 24 tys. złotych brutto, a najwięcej 63 tys. złotych brutto (mediana 34 tys. zł). Do tego dochodzi premia. Ten sam dyrektor finansowy pracujący na Śląsku może liczyć na wypłatę od 22 do 56 tys. złotych brutto (średnio 28 tys. zł). Jeśli weźmiemy pod uwagę mniejsze firmy (do 100 pracowników) okazuje się, że dyrektor finansowy zarobi od 15 do 22 tys. złotych brutto miesięcznie w stolicy i od 12 do 20 tys. złotych brutto w aglomeracji śląskiej (jednak obydwaj średnio 18 tys. zł).

fot. Tupungato - Fotolia.com

Wysokie zarobki w finansach i księgowości

Dyrektor finansowy zarabia miesięcznie w największych firmach (powyżej 1000 osób) co najmniej 24 tys. złotych brutto

„Stanowisko dyrektora finansowego dostępne jest dla osób, z co najmniej 8-10 letnim doświadczeniem zawodowym. Kandydat aspirujący do tej roli powinien posiadać umiejętności w zakresie zarządzania zespołami. Ważnym kryterium przy wyborze kandydata są sukcesy w roli doradczej dla zarządu bądź prezesa firmy w obszarze bezpośredniego wsparcia biznesu (tzw. business partnering). W spółkach międzynarodowych, w szczególności tych notowanych na giełdach papierów wartościowych, wymagane mogą być międzynarodowe certyfikaty z zakresu finansów - ACCA lub CIMA. Wspólnym mianownikiem dla wszystkich kandydatów są bardzo silne umiejętności komunikacyjne oraz przekonywania do swoich racji” – wyjaśnia Paweł Wierzbicki z Michael Page.

Z kolei główny księgowy odpowiedzialny za całokształt działalności, a także operacyjną efektywność zespołu księgowości, według zestawienia Michael Page, może liczyć na średnie wynagrodzenie 14 tys. zł brutto w Warszawie i 11 tys. zł brutto na Śląsku.

 

1 2

następna

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: