eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Przeciętne wynagrodzenie IX i III kw. 2019

Przeciętne wynagrodzenie IX i III kw. 2019

2019-10-17 10:19

Przeciętne wynagrodzenie IX i III kw. 2019

Jakie było przeciętne wynagrodzenie we wrześniu? © Wioletta - Fotolia.com

W dziewiątym miesiącu roku średnia krajowa nieco spadła. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2019 roku wyniosło 5084,56 zł. To o niemal 41 złotych mniej niż w sierpniu i jednocześnie o 6,6 proc. więcej aniżeli wypłacono nam rok temu. Najświeższy komunikat GUS zawiera również dane za cały III kw. br.
Podana wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia służy m.in. do określenia kwoty dziennego świadczenia pieniężnego przysługującego żołnierzowi rezerwy, który odbył ćwiczenia wojskowe, rekompensującego utracone wynagrodzenie ze stosunku pracy lub stosunku służbowego albo dochód z prowadzonej działalności gospodarczej, które mógłby uzyskać w okresie odbywania ćwiczeń wojskowych.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku we wrześniu 2019 r. wyniosło 5084,41 zł.

Podana wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia służy do określenia kwoty wypłaty z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku terminowej lokaty oszczędnościowej zmarłego posiadacza osobie wskazanej w umowie (dyspozycja wkładem na wypadek śmierci).

fot. Wioletta - Fotolia.com

Jakie było przeciętne wynagrodzenie we wrześniu?

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw we wrześniu 2019 roku wyniosło 5084,56 zł.


Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw, włącznie z wypłatami z zysku, w trzecim kwartale 2019 r. wyniosło 5150,15 zł.

Podana wysokość przeciętnego wynagrodzenia służy do celów określonych w ustawie z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku w trzecim kwartale 2019 r. wyniosło 5148,07 zł.

Podana wysokość wynagrodzenia służy określeniu wysokości zaliczki, którą wnioskodawca uiszcza na wydatki w toku postępowania w przedmiocie ogłoszenia upadłości.

Obwieszczenia i komunikat w tych sprawach zostaną opublikowane w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski” lub Dzienniku Urzędowym GUS.
Warszawa

oprac. : eGospodarka.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: