eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › Relacje w pracy: 9 zachowań, które nie przysporzą Ci sympatii

Relacje w pracy: 9 zachowań, które nie przysporzą Ci sympatii

2014-10-19 00:40

Relacje w pracy: 9 zachowań, które nie przysporzą Ci sympatii

Jesteś głośny podczas jedzenia? © Photographee.eu - Fotolia.com

Czy w Twojej karierze spotkałeś kogoś, który wręcz doprowadzał Cię do szału tym co robił?. Oto kilka przykładów anty – zachowań, które bez wątpienia nie przysporzą Ci sympatii i szacunku kolegów z biura.

Przeczytaj także: Nowy pracownik: wróg czy przyjaciel?

Nie czytasz maili


Ignorowanie maili, które otrzymujesz to poważne przewinienie. Nigdy nie wiesz, czy dana wiadomość nie zawiera cennych informacji np. od Klienta czy od kolegi, z którym wspólnie pracujecie nad projektem. Choć może zdarzyć się, że przeoczysz pewne maile - nie lekceważ ich nigdy świadomie i każdy traktuj jako priorytet.

Nie odpisujesz na wiadomości


Brak reakcji na otrzymane wiadomości jest nie tylko irytujący, ale oznacza także brak szacunku. Przepływ informacji pomiędzy współpracownikami musi być płynny, gdyż w przeciwnym razie komunikacja wewnętrzna ulegnie zaburzeniu. Dbaj o to, by Twój odzew był najszybszy jak to możliwe - podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Ciągle prosisz o przysługę


Proszenie o pomoc nie jest niczym złym, chyba że próbujesz za wszelką cenę wysłużyć się innymi. Miej świadomość, że koledzy z pracy mają swoje obowiązki i nie możesz obarczać ich swoimi zadaniami. Pamiętaj, że warto odwdzięczać się współpracownikowi za przysługi. Możesz wspomóc go w jego projekcie lub w ramach podziękowania np. zaprosić go na lunch.

fot. Photographee.eu - Fotolia.com

Jesteś głośny podczas jedzenia?

Wiele osób zapomina o tym, by nie siorbać kawy czy mówić z pełnymi ustami. Również podczas lunchów biurowych.


Lubisz plotkować


Złośliwymi komentarzami czy rozpowszechnianiem plotek z pewnością nie zdobędziesz przychylności w biurze. Twoje zachowanie będzie tylko drażniące i odpychające, a Ty padniesz ofiarą zaszufladkowania. Będziesz postrzegany jako niegodny zaufania czy mało profesjonalny.

Jesteś nieszczery


Nie musisz zawierać przyjaźni w miejscu pracy. Pozostań jednak uczciwy wobec kolegów. Nie warto prawić nieszczerych komplementów, czy próbować na siłę zyskać przychylności – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl. Po prostu bądź sobą a na pewno znajdziesz osoby podobne do siebie.

Nie dajesz dojść do głosu innym


Niektóre osoby to rasowe gaduły. Warto jednak pamiętać o zasadach dobrego wychowania podczas konwersacji – nie przerywaj na siłę wypowiedzi innej osoby, nawet jeśli nie zgadzasz się z jej poglądami. Dziel się przemyśleniami delikatnie wtrącając wątki do dyskusji, a nie zostaniesz postrzegany jako irytujący i niemiły.

Ciągle korzystasz z Facebooka w pracy


Nie ma co się oszukiwać – każdy pracownik lubi w pracy poświęcić chwilę na swój prywatny profil na mediach społecznościowych. Ważne jednak, by takie spędzanie czasu nie przerodziło się w długie godziny bezczynności. W przeciwnym razie rozdrażnisz tylko kolegów z biura, którzy w czasie gdy Ty oddasz się surfowaniu po Internecie, będą intensywnie pracować.

Nie masz swojego zdania


Ugodowość potrafi zjednać przychylność ludzi, jednak ciągłe pozostawanie neutralnym i obawa przed wyrażeniem swojej opinii, nie jest już cechą pożądaną. Wbrew pozorom to także może być czynnikiem denerwującym współpracowników. Zwłaszcza np. podczas burz mózgów, gdzie grupa obmyśla wybiera najlepsze pomysły.

Jesteś głośny podczas jedzenia


Wydaje się banałem, by zachować zasady etykiety podczas spożywania posiłków, ale i tak wiele osób zapomina o tym, by nie siorbać kawy czy mówić z pełnymi ustami. Również podczas lunchów biurowych. Kultura osobista podczas jedzenia dotyczy każdego pracownika.

oprac. : Monster Polska Monster Polska

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: