PracaGrupyalt.pl.praca.oferowana › Warszawa => Analityk IT w dziale projektowym <=
Ilość wypowiedzi w tym wątku: 1

  • 1. Data: 2015-08-28 10:57:58
    Temat: Warszawa => Analityk IT w dziale projektowym <=
    Od: TeamQuest Sp. z o.o. <P...@T...PL>

    Dla naszego Klienta, dużej, wiodącej firmy dostarczającej
    rozwiązania IT, szukamy osoby na stanowisko

    ***** Analityk IT w dziale projektowym
    ***** miejsce pracy: Warszawa

    ***** Twoje zadania:

    * Pozyskiwanie, analiza, weryfikacja, specyfikacja i zarządzanie
    potrzebami i wymaganiami uczestników projektu, w tym klientów i
    użytkowników końcowych. Rolą analityka będzie działanie jako
    kanał komunikacyjny pomiędzy środowiskiem interesariuszy
    projektu a zespołem rozwoju oprogramowania. Analityk będzie
    zaangażowany w całym cyklu rozwoju oprogramowania. Po
    zdefiniowaniu bazowych wymagań, praca analityka będzie
    skoncentrowana na zarządzaniu specyfikacją wymagań i
    weryfikacją spełnienia wszystkich wymagań.
    * Odkrywanie i pozyskiwanie wymagań za pomocą wywiadów oraz analizy
    dokumentacji.Tworzenie specyfikacji wymagań przy wykorzystaniu
    standardowych szablonów, w języku polskim, w sposób jasny,
    jednoznaczny i zwięzły;
    * Pozyskiwanie wymagań zainteresowanych stron przy użyciu technik
    takich jak: wywiady, sesje JAD, badania i / lub innych technik w
    razie konieczności;
    * Dekompozycja wysokopoziomowych wymagań użytkownika do wymagań
    funkcjonalnych, określonych na poziomie szczegółowości
    odpowiednim do użycia przez osoby, które muszą opierać swoje
    prace na wymaganiach funkcjonalnych;
    * Definiowanie atrybutów jakości, interfejsów zewnętrznych,
    ograniczeń i innych wymagań niefunkcjonalnych;
    * Przedstawianie wymagań przy użyciu alternatywnych środków,
    takich jak modele analityczne (wykresy), prototypy lub
    scenariusze.
    * Dekompozycja, doskonalenie i dokumentowanie wymagań za pomocą
    różnorodnych technik graficznych i tekstowych, w tym przypadków
    użycia, diagramów aktywności, diagramów procesów i
    słowników danych;
    * Dokumentowanie wymagań za pomocą artefaktów języka Unified
    Modeling Language (UML)
    * Prowadzenie procesu analizy i weryfikacji wymagań; zapewniając ich
    kompletność, spójność, zwięzłość, zrozumiałość,
    identyfikowalność, realizowalność, jednoznaczność,
    weryfikowalność oraz zgodność z odpowiednimi normami;
    * Uczestnictwo procesie priorytetyzacji wymagań;
    * Uczestnictwo we wzajemnych przeglądach oraz kontrolach dokumentów
    i produktów w celu zapewnienia, że wymagania zostały
    prawidłowo zinterpretowane;
    * Uczestnictwo w procesach zarządzania zmianą;
    * Aktywna komunikacja z zespołem projektowym i produkcyjnym w celu
    zapewnienia zrozumienia i stosowania się do wymagań klientów;
    * Pomoc w opracowaniu planów testów i wykonywaniu testów w razie
    konieczności;
    * Udział w sesjach modelowania i budowania procesów As-Is oraz To-Be
    * Znajomość zagadnień prawnych związanych z obszarem stosowania
    rozwiązań tworzonych w firmie, w szczególności:
    ** Kodeks Postępowania Administracyjnego oraz Instrukcja
    Kancelaryjna;
    ** Ustawa o Ochronie Danych Osobowych;
    ** Ustawa o Ochronie Informacji Niejawnych;
    ** Tematyka podpisu elektronicznego;
    ** Niezbędne rozporządzenia MSWiA w zakresie informatyzacji
    podmiotów publicznych;

    ***** Nasze wymagania:

    * Umiejętności rozmowy z użytkownikami i grupami osób o ich
    potrzebach; umiejętność zadawania właściwych pytań w celu
    wydobycia istotnych informacji;
    * Zdolności do zrozumienia tego, co ludzie mówią w celu wykrycia,
    czego mogą nie chcieć powiedzieć;
    * Umiejętności analitycznej, krytycznej oceny informacji zebranych z
    wielu źródeł, godzenia konfliktów, dekompozycji informacji
    wysokopoziomowej na szczegóły, streszczenia informacji
    niskopoziomowej do zrozumienia na poziomie bardziej ogólnym,
    wyodrębnienia prawdziwych żądań użytkowników z
    przedstawionych potrzeb, odróżnienia pomysłów od wymagań;
    * Skutecznej prezentacji informacji klientom, menedżerom i
    pracownikom technicznym;
    * Umiejętności interpersonalne, negocjowanie priorytetów i
    rozwiązywanie konfliktów między uczestnikami projektu ;
    * Zdolności do modelowania wymagań w sposób (np. graficzny)
    wspomagający przekaz tekstowy lub w języku naturalnym, w tym
    przy użyciu języków modelowania, takich jak UML;
    * Znajomości baz danych na poziomie umożliwiającym zaprojektowanie
    wysokopoziomowego modelu danych w oparciu o wymagania klienta.

    ***** Dodatkowe atuty:

    * Doświadczenie w rozwoju i produkcji aplikacji internetowych
    opartych na technologii JEE;
    * Znajomość jednej lub więcej metodyk: OUM, Agile, RAD, itp.;
    * Znajomość języka BPMN;

    => => https://TeamQuest.pl/praca/4040-709a8501c13226a6f289
    5080527.nntp

    W przesłanych materiałach prosimy o dopisanie klauzuli
    następującej treści:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z
    ustawą o Ochronie Danych Osobowych z 29 sierpnia 1997r Dz. Ust.
    Nr 133 poz. 883.