eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia kierowników w Warszawie w 2012 roku

Wynagrodzenia kierowników w Warszawie w 2012 roku

2013-10-08 13:55

Wynagrodzenia kierowników w Warszawie w 2012 roku

Wynagrodzenia kierowników w Warszawie w 2012 roku © arrakasta - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Kierownicy pracujący na terenie stolicy zarabiali przeciętnie 9 000 PLN brutto. Najwyższe płace otrzymywali ci zatrudnieni w telekomunikacji, przemyśle lekkim i IT - wynika z raportu „Wynagrodzenia w Warszawie w 2012 roku” wydanego przez Sedlak & Sedlak.

Przeczytaj także: Wynagrodzenia w Warszawie: najlepiej i najgorzej opłacane branże

Wynagrodzenia kierowników

W 2012 roku mediana wynagrodzenia całkowitego brutto kierowników pracujących w Warszawie wyniosła 9 000 PLN. Zarabiali oni o 48% mniej niż osoby na najwyższym – dyrektorskim szczeblu zatrudnienia. Zarobki kierowników były o 58% wyższe od płac specjalistów i o 181% wyższe od wynagrodzeń pracowników szeregowych.

fot. mat. prasowe

Rysunek 1. Mediany wynagrodzeń całkowitych brutto osób pracujących w Warszawie na różnych szczeblach

Kierownicy w Warszawie zarabiali w 2012 roku średnio ok: 9000 PLN.


W 2012 roku jedna czwarta najlepiej opłacanych kierowników zatrudnionych na terenie Warszawy otrzymywała wynagrodzenie przekraczające 14 000 PLN. Płace jednej czwartej najniżej wynagradzanych kierowników były niższe niż 5 900 PLN.

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Wynagrodzenia całkowite brutto kierowników w Warszawie w 2012 roku

W 2012 roku jedna czwarta najlepiej opłacanych kierowników zatrudnionych na terenie Warszawy otrzymywała wynagrodzenie przekraczające 14 000 PLN.


Wynagrodzenia kierowników w wybranych miastach wojewódzkich

Wynagrodzenia kierowników pracujących w Warszawie były zdecydowanie wyższe niż w pozostałych miastach wojewódzkich. Na drugim miejscu pod względem wysokości zarobków uplasowały się ex aequo Gdańsk i Kraków. Mediana wynagrodzeń całkowitych brutto kierowników pracujących w stolicach województw pomorskiego i małopolskiego wynosiła 6 500 PLN. Była ona o 28% mniejsza niż w Warszawie. Na trzecim miejscu znalazł się Wrocław. Kierownicy zatrudnieni w stolicy województwa dolnośląskiego zarabiali przeciętnie 6 200 PLN (o 31% mniej niż w Warszawie). Czwarte miejsce w rankingu zajęły Katowice i Poznań. Przeciętna płaca kierowników wynosiła 6 000 PLN (o 33% mniej niż w Warszawie).

Najniższe wynagrodzenia otrzymywali kierownicy pracujący na terenie Białegostoku. Mediana wynagrodzenia osób na stanowiskach kierowniczych zatrudnionych w stolicy województwa podlaskiego wynosiła w 2012 roku 4 400 PLN. Zarabiali oni o 51% mniej niż ich koledzy pracujący w Warszawie. Niewiele wyższe zarobki otrzymywali kierownicy pracujący w Gorzowie Wielkopolskim. Ich przeciętne wynagrodzenie wynosiło 4 500 PLN (o 50% mniej niż w Warszawie). Płace kierowników w Kielcach wynosiły 4 800 PLN (o 47% mniej niż w Warszawie).

fot. mat. prasowe

Wykres 2. Mediany wynagrodzeń całkowitych brutto kierowników w Warszawie oraz w wybranych miastach

Najniższe wynagrodzenia otrzymywali kierownicy pracujący na terenie Białegostoku. Zarabiali ok: 4 400 PLN.


 

1 2 3

następna

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: