eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Ile zarabia Święty Mikołaj?

Ile zarabia Święty Mikołaj?

2012-12-05 00:10

Ile zarabia Święty Mikołaj?

Mikołaj © olly - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Średnia stawka za półgodzinną wizytę domową 6 grudnia waha się od 75 PLN w Lublinie do 160 PLN w Łodzi – podaje portal wynagrodzenia.pl.
6 grudnia zbliża się wielkimi krokami, czas więc pomyśleć nie tylko o prezentach, ale również o tych, którzy je przynoszą. Zgodnie z tradycją podarki rozdawać powinien Święty Mikołaj. Kiedyś podobno robił to za darmo. Teraz kiedy zamienił renifery na konie mechaniczne, za swoje wizyty pobiera opłatę.

Wynagrodzenie Mikołaja uzależnione jest od wielu czynników. Wpływa na nie przede wszystkim dzień, w który ma odbyć się wizyta, dodatkowe atrakcje w postaci Pani Mikołajowej, Śnieżynki czy reniferów, czas wizyty, miejsce (prywatny dom/instytucja), a nawet ilość osób, którym prezenty trzeba wręczyć. Zarobki Mikołaja są także zróżnicowane geograficznie.

Średnia stawka za półgodzinną wizytę domową w dniu 6 grudnia waha się od 75 PLN w Lublinie do 160 PLN w Łodzi. We Wrocławiu i Łodzi za wizytę Mikołaja zapłacić trzeba nawet 200 PLN. Najniższe stawki za wizytę obdarowującego proponowane są w Krakowie (od 30 PLN), Lublinie (od 35 PLN) i Warszawie (od 40 PLN).

fot. mat. prasowe

Stawki za półgodzinną wizytę Mikołaja w dniu 6 grudnia u klientów indywidualnych (w PLN)

Średnia stawka za półgodzinną wizytę domową w dniu 6 grudnia waha się od 75 PLN w Lublinie do 160 PLN w Łodzi


Mikołaj zanim zacznie odwiedzać dzieci i dorosłych musi zainwestować w kupno odpowiedniego ubrania. Profesjonalny strój, który obejmuje czerwoną kurtkę, podkoszulek, spodnie i czapkę, brodę wraz z peruką i klejem, buty, pas rękawice, okulary, sztuczny brzuch oraz worek kosztuje około 700 PLN. Ile półgodzinnych wizyt musiałby złożyć Mikołaj, aby zrekompensować sobie wydatek poniesiony na odzienie?

fot. mat. prasowe

Liczba wizyt, które zrekompensują Mikołajowi kupno stroju (wizyty półgodzinne w dniu 6 grudnia)

Najdłużej na zakup profesjonalnego stroju pracują Mikołaje z Lublina - muszą oni złożyć ponad 9 półgodzinnych wizyt.


Jak obliczyli specjaliści z portalu wynagrodzenia.pl, najdłużej na zakup profesjonalnego stroju pracują Mikołaje z Lublina - muszą oni złożyć ponad 9 półgodzinnych wizyt. Nieco mniej spotkań z dziećmi muszą odbyć Mikołaje z Krakowa (8,7 spotkania) i Kielc (8,2 spotkania). Najkrócej na czerwoną kurtkę, spodnie i dodatki pracują Mikołaje z Łodzi (4,4 spotkania z dziećmi) i Gdańska (5,2 spotkania).

fot. olly - Fotolia.com

Mikołaj

Najniższe stawki za wizytę obdarowującego proponowane są w Krakowie (od 30 PLN), Lublinie (od 35 PLN) i Warszawie (od 40 PLN).


W ofercie Mikołajów oprócz towarzystwa Śnieżynek i Elfów znajduje się wynajem prawdziwych reniferów czy dojazd saniami na miejsce spotkania. Na jednej ze stron internetowych pojawiła się nawet możliwość wjazdu do domu przez komin. – Podczas zgłębiania tematu okazało się, iż usługa jest jedynie „świąteczną formą reklamową”. Mikołaj jednak zapewniał, iż jeśli posiadamy na tyle duży komin by zmieścił się do niego 120 kg Święty, jest otwarty na negocjacje – mówi Magdalena Witek z Sedlak & Sedlak. Według cenników dodatkowe atrakcje kosztują od 300 PLN do 1 000 PLN.

fot. mat. prasowe

Wizyta Mikołaja – cennik atrakcji dodatkowych

Według cenników dodatkowe atrakcje kosztują od 300 PLN do 1 000 PLNSprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. .

oprac. : wynagrodzenia.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Gdzie podwyżki płac?

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: