eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownika › Rozmowa kwalifikacyjna - skuteczna autoprezentacja

Rozmowa kwalifikacyjna - skuteczna autoprezentacja

2012-07-18 00:16

Rozmowa kwalifikacyjna - skuteczna autoprezentacja

Rozmowa kwalifikacyjna © apops - Fotolia.com

Gratulacje! Zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną w wymarzonej firmie. Teraz musisz zaprezentować i przedstawić się z jak najlepszej strony. Zrób dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy dzięki poradom ekspertów monsterpolska.pl.

Przeczytaj także: Rozmowa kwalifikacyjna nie przynosi efektów?

Milczenie jest srebrem, mowa - złotem

Odpowiadając na pytania pracodawcy w czasie pauz, kiedy zbierasz myśli, wspominaj mimochodem o swoich zaletach. W ten sposób wykorzystasz każdą sekundę, aby przekonać rozmówcę, że to właśnie Ciebie potrzebuje w swoim zespole! Nie bój się chwalić, w końcu to Twoje kilka minut. Upewnij się jednak, że nawiązujesz do pytań i tematyki rozmowy.

Z obrazów udokumentuj doświadczenie

Na spotkanie weź ze sobą przykłady efektów pracy, z których jesteś szczególnie dumny. „Przygotowałeś ważny raport, o który Twój przełożony poprosił w ostatniej chwili? Zabierz go ze sobą. Jeśli padnie pytanie na temat Twojej sumienności, terminowego wykonania zadań, zaangażowania – będziesz przygotowany!”- mówi Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl. Koniecznie zadbaj o to, aby jedna kopia dokumentu mogła pozostać u rozmówcy. To Cię wyróżni i sprawi, że zostaniesz zapamiętany!

Ćwiczenie czyni mistrza

Po każdej rozmowie zastanów się, jak Ci poszło. Zapamiętaj pytania, zanotuj je. Pomyśl, czy mogłeś odpowiedzieć lepiej? Jeśli tak, to w jaki sposób? Pracuj nad tematami, które Twoim zdaniem tego wymagają i dopracuj je do perfekcji. Skuteczna autoprezentacja to umiejętność, którą można wyćwiczyć!

fot. apops - Fotolia.com

Rozmowa kwalifikacyjna

Skuteczna autoprezentacja to umiejętność, którą można wyćwiczyć

To jeszcze nie koniec

Warto zastanowić się również, czy pomimo przygotowania, nie umknęła Ci jakaś ważna kwestia, o której chciałeś wspomnieć. Jeśli tak, nie wahaj się wystosować listu z podziękowaniem za rozmowę – możesz w nim zawrzeć to, co według Ciebie nowy pracodawca powinien wiedzieć. „Mój zwierzchnik zawsze polecał mnie innym pracownikom, gdy potrzebowali pomocy”, lub „ Koledzy zawsze cenili moją opinię”. Takie z pozoru błahe informacje, mogą zaważyć na decyzji rekrutującego!

Zamiana ról

Skuteczna rozmowa to dialog. Nie wahaj się pytać o to, jak dokładnie będą wyglądać Twoje obowiązki. To daje szansę na wspomnienie o swoich umiejętnościach oraz zaprezentowanie się jako osoby aktywnej, chcącej się rozwijać i angażować w sukces firmy! Powodzenia!

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: