eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Nietypowe zawody: kto zarabia najwięcej?

Nietypowe zawody: kto zarabia najwięcej?

2009-09-11 11:43

Nietypowe zawody: kto zarabia najwięcej?

Mediana miesięcznych wynagrodzeń w wybranych zawodach w USA © fot. mat. prasowe

Większość ludzi na świecie wykonuje w pracy bardzo rutynowe, a czasem wręcz nudne czynności. Są jednak zawody, w których realizacja obowiązków to wyjątkowa przyjemność, często połączona z osobistą pasją. Co więcej, zarobki w tych profesjach pozwalają na dość wygodne, a czasem wręcz luksusowe życie - podał portal wynagrodzenia.pl.
Z analiz wynika, że z pewnością bardzo zadowoleni ze swojej pracy i płacy są zawodowi golfiści. Mediana ich miesięcznych zarobków oscyluje wokół poziomu 4 762 USD. Co ciekawe, jest to kwota dla osób, które zazwyczaj nie biorą udziału w międzynarodowych turniejach i zawodach. Tacy zawodnicy, potrafią bowiem uzyskać z wygranych przeciętnie 237 598 USD w ciągu roku.

Portal wynagrodzenia.pl zauważa, że na swoje obowiązki z pewnością nie narzekają również sprawozdawcy sportowi. Dla większości mężczyzn praca polegająca na oglądaniu transmisji sportowych i rozmawianiu o sporcie wydaje się wręcz idealna. Przy okazji, miesięcznie można zarobić ok. 4 228 USD i mieć okazję do podróżowania po całym świecie – praktycznie za darmo. Oczywiście kiedy sprawozdawca stanie się znany i lubiany, stawka jego płacy szybuje zazwyczaj bardzo dynamicznie w górę.

Jeśli komuś znudzi się życie w mieście i poczuje chęć, aby realizować się na łonie natury, to idealnym rozwiązaniem będzie podjęcie pracy kowboja. Współcześnie profesja ta nie polega bynajmniej na jeździe konno po zachodzie USA i odwiedzaniu lokalnych barów. Taką nazwą określa się raczej pracownika lub zarządcę farmy. Mediana płacy na tym szczeblu wynosi 2 917 USD miesięcznie. Do tego często dochodzi darmowe zakwaterowanie, „służbowy” pojazd i bezpłatne pieczone kurczaki na obiad.

Ciekawą profesję mają również dyrektorzy rejsów wycieczkowych. Ich zadania obejmują m.in.: ustalanie szczegółowego harmonogramu rejsów wraz ze wszystkimi atrakcjami, dopilnowanie, by odpowiedni zespół muzyczny grał na pokładzie, zadbanie o to, by wycieczki na ląd w trakcie rejsu były wyjątkowo atrakcyjne, czy właściwe zrekrutowanie pracowników kasyna na statku. Jak pokazują raporty płacowe, przeciętnie w USA na tym stanowisku można zarobić 4 167 USD miesięcznie, nie licząc specjalnych dodatków i atrakcji związanych z podróżowaniem po – często – egzotycznych wyspach.

Portal wynagrodzenia.pl podaje, że dla wielu mężczyzn marzeniem byłaby również praca w charakterze mistrza browarnictwa. I choć zapewne w trakcie pracy konsumpcja produkowanego towaru jest surowo zabroniona, to stanowisko to wydaje się być bardzo atrakcyjne. Miesięczne zarobki, na tej pozycji w lokalnych browarach to przeciętnie 2 083 USD. W ogólnokrajowych podmiotach tacy specjaliści mogą zarobić nawet do 8 000 USD.

fot. mat. prasowe

Mediana miesięcznych wynagrodzeń w wybranych zawodach w USA

Mediana miesięcznych wynagrodzeń w wybranych zawodach w USA

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.