eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaPorady dla pracownika › Długie weekendy 2019. Jak zmienić je w urlop?

Długie weekendy 2019. Jak zmienić je w urlop?

2018-12-14 09:13

Długie weekendy 2019. Jak zmienić je w urlop?

Kalendarz © gena96 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

2019 rok zbliża się wielkimi krokami. To dobra okazja, aby przyjrzeć się przyszłorocznemu kalendarzowi i temu, co oferuje on pracownikom w zakresie wolnych od pracy dni i długich weekendów. Okazuje się, że w nadchodzącym roku tych ostatnich będzie aż 8. To daje szeroki wachlarz możliwości, jeżeli chodzi o planowanie urlopu. I tak np. w okresie 1-11 listopada wystarczy wziąć 5 dni urlopu, aby cieszyć się aż jedenastoma dniami odpoczynku.

W przyszłym roku Polacy mogą skorzystać z 8 długich weekendów


Rzut oka na przyszłoroczny kalendarz i już wiemy, że jest on dla nas wyjątkowo łaskawy. Powody do zadowolenia mają przede wszystkim ci, dla których wolne dni są okazją do wybrania się na city break czy krótki urlop. W przyszłym roku czeka nas aż 8 długich weekendów. Część z nich nie będzie wymagała od nas dobierania dni wolnych, ponieważ święta przypadają w poniedziałek lub w piątek. Tak będzie w przypadku Wszystkich Świętych (piątek, 1 listopada) oraz Święta Niepodległości (poniedziałek, 11 listopada).

Miłośników podróży ucieszą też święta wypadające w czwartek. W ich przypadku zaledwie jeden dzień urlopu wystarczy, anby zagwarantować sobie czterodniowy wypoczynek. Jak co roku jest wśród nich Boże Ciało, w tym roku świętowane 20 czerwca, dzięki czemu można być pewnym pięknej pogody idealnej na podróż. Kolejnym świętem, które warto mieć w pamięci jest czwartek 15 sierpnia, czyli święto Matki Boskiej Zielnej oraz Wojska Polskiego.

Nie nadszarpując zbytnio urlopu można cieszyć się dłuższą przerwą także w okresie bożonarodzeniowym, ponieważ Święta wypadają w środę i czwartek. Zaraz po nich – Nowy Rok obchodzony we wtorek (ergo: tylko poniedziałek dzieli od czterodniowego pożegnania starego roku). Jednak to najprawdopodobniej majówka będzie hitem wśród podróżnych (środa, 1 maja oraz piątek, 3 maja) – zaledwie jeden dzień dzieli od pięciu dni na podróż, a trzy – od 9-dniowego wyjazdu.

Najlepsze terminy na długi wyjazd


Włączenie kilku ekstra dni wolnych do planowanego wyjazdu to kolejny sposób, aby zaoszczędzić kilka dni z urlopowej puli, nie skracając jednocześnie wakacji. Najlepszym terminem na dłuższą podróż będzie przełom kwietnia i maja – biorąc 7 dni wolnych od pracy, Polacy mogą wyjechać na 16-dniową wycieczkę, łącząc przerwę wielkanocną z majówką i tym samym ciesząc się urlopem między 20 kwietnia a 5 maja. Planując letni wyjazd warto skorzystać też z dodatkowego dnia wolnego wypadającego 15 sierpnia bądź 20 czerwca. Podróżni, którzy wolą wakacje poza szczytem sezonu, powinni rozważyć pierwsze dni listopada – wyjeżdżając w okresie 1-11 listopada wystarczy wziąć 5 dni z przysługującego urlopu, aby cieszyć się jedenastoma dniami wolnego. Dobrym terminem na długie wakacje będzie też okres bożonarodzeniowy i noworoczny. Podczas gdy wielu Polaków ceni tradycje i czas spędzony w gronie najbliższych, część woli jednak uciec przed świąteczną gorączką i kilka dodatkowych dni wolnych zmienić w daleką podróż. W 2019 roku będą mogli cieszyć się 17 dniami podróży w okresie między 21 grudnia a 6 stycznia. Tym samym 5 dni wolnego z 2019 i 2 z puli na 2020 zmieni się w ponad dwutygodniowe wakacje.

fot. mat. prasowe

Długie weekendy w 2019

W 2019 roku czeka nas 8 długich weekendów.


Aleksandra Pietraszek, Rzecznik Prasowy KAYAK.pl komentuje:
„Co piąty Polak uważa, że największym wyzwaniem podczas organizowania urlopu jest pogodzenie terminów urlopów wszystkich uczestników planowanego wyjazdu. Wybranie daty z wyprzedzeniem daje znacznie większe szanse na znalezienie takiej, która będzie pasować wszystkim, da również czas, aby dany termin „zarezerwować” w pracy. Szczególnie mając na względzie, jak korzystanie w przyszłym roku wypadają dni wolne od pracy, które pozwolą zmienić 26-dniowy urlop w cztery dłuższe wyjazdy o łącznej liczbie 54 dni na odpoczynek”.

fot. mat. prasowe

Najlepsze terminy na długie wakacje w 2019 / 2020

Wyjeżdżając w okresie 1-11 listopada wystarczy wziąć 5 dni z przysługującego urlopu, aby cieszyć się jedenastoma dniami wolnego.


UWAGI
Ankieta została przeprowadzona przez Cint na zlecenie KAYAK wśród 26216 osób z 26 krajów w 2018 roku. Gromadzenie danych odbyło się między 9 i 17 stycznia 2018 roku poprzez e-ankietę na panelu badawczym Cint. Dane dla Polski powstały w oparciu o odpowiedzi reprezentatywnej grupy ponad 1000 dorosłych Polaków.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: