eGospodarka.pl
wiadomość od św. Mikołaja

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia inżynierów a wykształcenie i branża

Wynagrodzenia inżynierów a wykształcenie i branża

2018-11-13 00:22

Wynagrodzenia inżynierów a wykształcenie i branża

Portfel © vlady1984 - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Tytuł inżyniera związany jest z różnymi specjalnościami – od architektury i budownictwa, poprzez chemię, elektronikę, mechanikę, aż po ekonomię i administrację. W artykule przedstawiono jak wybór specjalności czy branży przekłada się na wysokość otrzymywanego przez inżynierów wynagrodzenia.

Kierunek studiów


Spośród 86 026 ankietowanych, najwięcej osób ukończyło takie specjalności jak: informatyka, mechanika i metalurgia oraz architektura i budownictwo. Najwyższe wynagrodzenia otrzymywali absolwenci informatyki – mediana ich płac wyniosła 8 500 PLN brutto. Dla porównania, ukończenie studiów ekonomicznych przekładało się na zarobki w wysokości 5 900 PLN brutto.

fot. mat. prasowe

Mediany wynagrodzeń inżynierów z różnymi specjalnościami studiów

Najwyższe wynagrodzenia otrzymywali absolwenci informatyki – mediana ich płac wyniosła 8 500 PLN brutto.


Tryb studiów


Z danych zawartych w raporcie wynika, że ukończenie studiów w trybie stacjonarnym stanowi kryterium wyceniane przez pracodawców wyżej niż dyplom studiów niestacjonarnych. Różnice sięgają kilkuset złotych miesięcznie. Warto przy tym wspomnieć, że zdecydowana większość ankietowanych (89%) studiowała właśnie w trybie stacjonarnym.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia inżynierów, którzy ukończyli studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym

Ukończenie studiów w trybie stacjonarnym stanowi kryterium wyceniane przez pracodawców wyżej niż dyplom studiów niestacjonarnych.


Tytuł naukowy


Czy kontynuowanie edukacji po ukończeniu studiów magisterskich przekłada się na wyższe zarobki? To zależy. Inżynierowie, którzy uzyskali tytuł naukowy doktora, mogą liczyć na wynagrodzenie o 300 PLN brutto wyższe niż ich koledzy, którzy mają przed nazwiskiem tytuł mgr inż. Z kolei ci, którzy ukończyli studia MBA, otrzymują aż 5 400 PLN brutto miesięcznie więcej.

fot. mat. prasowe

Poziom wykształcenia a mediana wynagrodzeń inżynierów

Inżynierowie, którzy uzyskali tytuł naukowy doktora, mogą liczyć na wynagrodzenie o 300 PLN brutto wyższe niż ich koledzy, którzy mają przed nazwiskiem tytuł mgr inż.


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

oprac. : wynagrodzenia.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.