eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Wynagrodzenia menedżerów spółek z branży gier video

Wynagrodzenia menedżerów spółek z branży gier video

2018-10-09 00:35

Wynagrodzenia menedżerów spółek z branży gier video

Gra video © Witthaya - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Branża gier video jest dziś szybko rozwijającą się gałęzią przemysłu rozrywkowego. Niewątpliwie sukcesy polskich wydawców sprawiają, że stopniowo staje się ona wizytówką polskiej gospodarki a wydawcy osiągają coraz wyższe zyski. W niniejszym artykule przyjrzymy się jak wynagradzani są top menedżerowie spółek notowanych na GPW.
W 2017 mediana rocznych wynagrodzeń menedżerów spółek z branży gier video wyniosła 281,5 tys. PLN. W porównaniu do firm z branży informatycznej była o 42% niższa. Prezentowane dane pochodzą z Raport „Wynagrodzenia członków zarządów w 2017 roku” W analizach uwzględniono roczne wynagrodzenia brutto menedżerów spółek notowanych na GPW, którzy przepracowali cały 2017 rok.

fot. mat. prasowe

Mediana rocznych wynagrodzeń członków zarządów w spółkach z branży gier video i informatyki w 2017 r

W 2017 mediana rocznych wynagrodzeń menedżerów spółek z branży gier video wyniosła 281,5 tys. PLN.


W tabeli 1. prezentujemy jakie kwoty spółki przeznaczyły na łączny fundusz wynagrodzeń swoich top menedżerów. Najwięcej na wynagrodzenia członków zarządu – ponad 32 mln PLN wydał CD Projekt SA, co stanowiło 6,9% osiągniętych przychodów za rok 2017. Warto zwrócić uwagę, iż prawie 30 mln PLN stanowiły wypłaty wynikające programu motywacyjnego spółki. W pozostałych firmach fundusz przeznaczony na pensje menedżerów był na poziomie poniżej 1,5 mln PLN. Najmniej na pensje zarządu przeznaczyła spółka Playway SA – 170 tys. PLN co stanowiło 0,4 % jej rocznych przychodów ze sprzedaży.

fot. mat. prasowe

Wysokość funduszu wynagrodzeń zarządów w spółkach z branży gier video w 2017 roku

Najwięcej na wynagrodzenia członków zarządu – ponad 32 mln PLN wydał CD Projekt SA.


Spośród top menedżerów zarządzających spółkami z branży gier video 62% otrzymało roczne wynagrodzenie w wysokości poniżej 500 tys. PLN. 19% zarządzających otrzymało pensje wysokości od 1 mln PLN do 5 mln PLN. Natomiast 19% zarobiło co najmniej 5 mln PLN.

fot. mat. prasowe

Rozkład rocznych wynagrodzeń menedżerów spółek z branży gier video w 2017 roku

Spośród top menedżerów zarządzających spółkami z branży gier video 62% otrzymało roczne wynagrodzenie w wysokości poniżej 500 tys. PLN.


Aby dokładniej przyjrzeć się wynagrodzeniom w analizowanej branży poniżej prezentujemy średnie wynagrodzenia menadżerów w poszczególnych spółkach, ze względu na brak danych o wynagrodzeniach poszczególnych członków zarządu z analiz wykluczono spółki: Vivid Games SA i Playway SA.

Najlepiej wynagradzani w 2017 roku byli menedżerowie CD Projekt SA twórcy słynnej gry Wiedźmin. W 2017 roku jej przychody ze sprzedaży wyniosły 463 mln PLN a zysk netto – ponad 200 mln PLN. Średnie wynagrodzenie osób zarządzających wyniosło 5,3 mln PLN. Najwięcej zarobił prezes zarządu – prawie 7,6 mln PLN, z czego 7,2 mln PLN stanowiło wynagrodzenie z tytułu programu motywacyjnego. Wypłaty z programu uzależnione są od poziomu zysku netto Grupy Kapitałowej za rok poprzedni. Spośród 6 członków zarządu, którzy przepracowali cały rok 2017, pięciu otrzymało wypłaty z wyżej wymienionego programu motywacyjnego w wysokości od 4 mln PLN do 7,2 mln PLN.

Druga w rankingu znalazła się spółka CI Games SA – wydawca m.in. gry Snajper, w 2017 roku osiągnęła przychód w wysokości 103 mln PLN i zysk netto 12,7 mln PLN. Średnie wynagrodzenie członków zarządu wyniosło 513,5 tys. PLN i w stosunku do roku poprzedniego spadło o 6%. Menedżerowie spółki 11 Bit Studios SA otrzymali średnie wynagrodzenie na poziomie ok. 270 tys. PLN. Najniżej wynagradzani byli członkowie zarządu Artifex Mundi SA, którzy średnio zarobili 155 tys. PLN.

fot. mat. prasowe

Tabela 2. Średnie wynagrodzenia menedżerów spółek z branży gier video w 2017 roku

Najlepiej wynagradzani w 2017 roku byli menedżerowie CD Projekt SA twórcy słynnej gry Wiedźmin.


Iwona Wabik-Szuba
Sedlak & Sedlak


Ile zarabiają inni na Twoim stanowisku? Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki do rynkowych stawek! .

oprac. : wynagrodzenia.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: