eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › Dlaczego złożyć CV jeszcze przed Nowym Rokiem?

Dlaczego złożyć CV jeszcze przed Nowym Rokiem?

2017-12-20 11:28

Dlaczego złożyć CV jeszcze przed Nowym Rokiem?

Warto złożyć CV jeszcze przed Nowym Rokiem © Photographee.eu - Fotolia.com

Wprawdzie okres przedświąteczny skłania bardziej ku poszukiwaniu prezentów dla najbliższych aniżeli do poszukiwania pracodawcy, to jednak warto zewrzeć szyki i CV złożyć jeszcze przed Nowym Rokiem. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim chodzi o to, że wbrew powszechnemu przekonaniu rekrutacje pracowników nie są zamrażane. Kandydatów jest jednak mniej, co zwiększa szanse na wyróżnienie się spośród innych.
W świadomości sporej części społeczeństwa funkcjonuje zupełnie fałszywy pogląd, że w okresie poprzedzającym Boże Narodzenie i Nowy Rok firmy zupełnie zarzucają rekrutację pracowników, odkładając działania w tym zakresie na styczeń.
Większość osób błędnie zakłada, że firmy chwilowo ‘’wygaszają’’ aktywne poszukiwanie kandydatów w okresie przedświątecznym, więc zaprzestają w tym czasie poszukiwania nowej pracy, odkładając te działania na nowy rok. Wielu kandydatów zawiesza przed świętami poszukiwanie pracy i składanie aplikacji, odkładając te działania na styczeń. Zakładają, że w nowym roku pojawi się więcej ofert. Jednak rekruterzy nie zaprzestają poszukiwań z powodu świąt. Złożenie aplikacji w tym okresie może ułatwić rozpoczęcie nowej pracy już na początku nowego roku. Warto w tym okresie także odświeżyć informacje w cv na portalach społecznościowych, takich jak LinkedIn - mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu firmy doradztwa personalnego People.

fot. Photographee.eu - Fotolia.com

Warto złożyć CV jeszcze przed Nowym Rokiem

Aplikowanie w okresie świątecznym może ułatwić rozpoczęcie nowej pracy już na początku nowego roku.


KLUCZOWE KORZYŚCI WYNIKAJĄCE ZE SKŁADANIA CV JESZCZE PRZED NOWYM ROKIEM:

  • Większe szanse na wyróżnienie się i szybsze przejście do etapu rozmowy rekrutacyjnej, w związku z mniejszą liczbą aplikacji składanych w grudniu.
  • Większe szanse na rozpoczęcie nowej pracy już na początku nowego roku.
  • Grudzień w związku z dużą liczbą spotkań o mniej formalnym charakterze sprzyja budowaniu sieci kontaktów i poszukiwaniu pracy.

W grudniu firmy mogą z łatwością zrealizować przynajmniej pierwsze etapy procesu rekrutacyjnego, jakimi są: stworzenie profilu kandydata, uruchomienie poszukiwań, analiza i wstępna selekcja kandydatów. Są to etapy niewymagające obecności osobistej kandydatów. Niejednokrotnie zdarza się, że tuż przed świętami przeprowadzane są wstępne wywiady z kandydatami, by przyśpieszyć proces rekrutacyjny.
Okres świąteczno-noworoczny sprzyja nowym postanowieniom, w tym czasie wiele osób decyduje się na zmianę pracodawcy. Jednocześnie firmy chcą w tej sytuacji znaleźć nowego pracownika w szybkim tempie, by zapewnić ciągłość procesów w organizacji. Grudzień może być więc doskonałym okresem na złożenie CV i podjęcie próby znalezienia wymarzonego stanowiska - mówi Lucyna Pleśniar, Prezes Zarządu firmy doradztwa personalnego People.

oprac. : eGospodarka.pl

Zobacz także


Więcej na ten temat: oferty pracy, poszukiwanie pracy, CV, rekrutacja

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.