eGospodarka.pl

PracaWynagrodzenia › Pracownicy tymczasowi zarobili o ponad 11% więcej

Pracownicy tymczasowi zarobili o ponad 11% więcej

2017-09-08 11:46

Pracownicy tymczasowi zarobili o ponad 11% więcej

Płace pracowników tymczasowych wzrosły © adam88xx - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć pracownicy tymczasowi? Jak co roku kwestii tej przyjrzało się Polskie Forum HR. Analizą objęto I kwartał bieżącego roku i pensje oferowane 65 tys. pracowników zatrudnionych przez agencje: Adecco, Aterima, Dekra, Gi Group, Kelly Services, Konvert, ManpowerGroup, Orienta, Otto Work Force, Randstad, Trenkwalder oraz Uniapol.
Z przeprowadzonej analizy wynika, że średnia stawka godzinowa, którą otrzymują polscy pracownicy tymczasowi, sięga 14,49 zł brutto, a to daje nam miesięczne wynagrodzenie rzędu 2 434 zł brutto, czyli o 11,2% więcej niż w minionym roku. Wniosek z tego, że płace oferowane osobom zatrudnionym tymczasowo pną się w górę szybciej niż najniższa krajowa, która w 2017 podniosła się o 8,1%. To niezaprzeczalny efekt wkroczenia w erę rynku pracownika i walki o kandydatów.

Najliczniejszą grupę przeanalizowanych wynagrodzeń (39%) stanowiły płace, które otrzymywali pracownicy tymczasowi wykonujący prace proste. W ich przypadku średnia stawka brutto za godzinę sięgała 13,52 zł brutto (wzrost o 9,3%). Na drugim miejscu uplasowały się zarobki operatorów i monterów maszyn i urządzeń (26%), gdzie średnie godzinowe wynagrodzenie wzrosło o 9,6% i wyniosło 13,95 zł brutto.

fot. mat. prasowe

Wysokość wynagrodzeń na stanowiskach, na których najczęściej zatrudniani byli pracownicy tymczasowi

Średnie wynagrodzenie pracowników tymczasowych wyniosło 14,49 zł brutto za godzinę.


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

3 2

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • patrysz / 2017-09-23 18:27:52

    praca tymczasowa wcale nie jest zła. zależy sporo od agencji, pracowałem przez różne ale najlepiej sprawdziło mi się otto. dużo godzin, kasa na czas, spoko sprawa. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.