eGospodarka.pl

PracaPorady dla pracownika › Umiesz tworzyć aplikacje mobilne? Jest praca dla wszechstronnych

Umiesz tworzyć aplikacje mobilne? Jest praca dla wszechstronnych

2016-02-10 12:54

Umiesz tworzyć aplikacje mobilne? Jest praca dla wszechstronnych

Programowanie © timkaekler - Fotolia.com

O tym, że pracy dla twórców aplikacji mobilnych w najbliższej przyszłości raczej nie zabraknie, mówi się już od dawna. Eksperci z Hays Poland potwierdzają ten trend - developerzy praktykujący Java i HTML5 nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych ofert ze strony pracodawców, pod warunkiem jednak, że są w stanie pracować nad każdym etapem tworzenia aplikacji. Na świecie bardzo bowiem wyraźnie zaznacza się niedobór tzw. hybrid developerów.
W opinii Łukasza Majewskiego, Section Managera IT Contracting w Hays Poland, eksperci IT, którzy do tej pory skupiali się wyłącznie na jednym z tych języków, powinni zastanowić się, czy nie warto poświęcić swój czas na na rozwój zawodowy i zaznajomienie się również z drugą technologią.

Okazuje się bowiem, że problemem rynku nie jest bowiem niedobór developerów Java, którzy jednocześnie są ekspertami w HTML5 lub językach skryptowych, ale brak pracowników potrafiących łączyć te dwie technologie w procesie budowy systemów. Jak twierdzą obserwatorzy rynku IT, wypracowanie takiego zestawu kompetencyjnego jest o wiele trudniejsze niż opanowanie każdego z tych języków.
− Jeśli powodzenie firmy w dużej mierze zależy od jakości aplikacji hybrydowych, odpowiadających na rosnące oczekiwania klientów wobec obsługi mobilnej, to można przewidywać, że niedobór kompetencji w tym obszarze będzie coraz bardziej naglącą kwestią – twierdzi Łukasz Majewski i dodaje − Brak odpowiednich pracowników może nawet doprowadzić do większych zakłóceń w ewolucji rynku aplikacji mobilnych, który stwarza ogromne możliwości dalszego rozwoju.

fot. timkaekler - Fotolia.com

Programowanie

Developerzy praktykujący Java i HTML5 nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych ofert ze strony pracodawców, pod warunkiem jednak, że są w stanie pracować nad każdym etapem tworzenia aplikacji.


W Australii, pędzący rozwój technologii mobilnych wpływa na wzrost zapotrzebowania na developerów hybrydowych. Podobna sytuacja ma miejsce w Singapurze, gdzie wzrost inwestycji w komputerowe urządzenia przenośne, sieci i infrastrukturę teleinformatyczną oraz rosnąca popularność bankowości mobilnej sprawiają, że developerzy hybrydowi są cennym nabytkiem dla każdej firmy z branży.

W Hong Kongu, ogromne zapotrzebowanie na tak unikalne kompetencje posiada realny wpływ na oczekiwania kandydatów względem wynagrodzenia i pakietu benefitów pozapłacowych. Na pozycję kandydatów na japońskim rynku IT oddziałuje prężnie rozwijający się tam obszar gier na urządzenia mobilne.

Przydatne linki:
Oferty pracy


Od Londynu aż po Kanadę, nacisk na zwiększanie zaangażowania klientów w sieci sprawia, że developerzy hybrydowi mają przewagę w konkurowaniu o najbardziej innowacyjne projekty IT. Trend poszerzania obszaru działalności firmy o urządzenia mobilne przekłada się na rosnące zainteresowanie pracodawców specjalistami, którzy będą w stanie zbudować potrzebne systemy informatyczne.
− Jeśli całe developerskie życie spędziło się na pracy wyłącznie z HTMLem lub Javą, to teraz nadszedł najlepszy czas na zapoznanie się z tym drugim, dotychczas zaniedbanym językiem – podsumowuje Łukasz Majewski.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.