eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaWynagrodzenia › Zarobki w IT w 2014 roku

Zarobki w IT w 2014 roku

2015-05-25 00:26

Zarobki w IT w 2014 roku

Zarobki w IT w 2014 roku © ronstik - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Co druga osoba pracująca w branży IT w ubiegłym roku zarobiła ponad 6 000 PLN brutto – wynika z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeprowadzonego przez Sedlak & Sedlak w 2014 roku.
Najlepiej wynagradzanych 25% pracowników zarabiało ponad 9 200 PLN brutto, a 25% najgorzej wynagradzanych - 4 000 PLN i mniej. Wynika z tego, że co drugi zatrudniony w tej branży otrzymywał pomiędzy 4 000 a 9 200 PLN brutto miesięcznie.

Wynagrodzenia w poszczególnych sekcjach branży IT


W ramach branży technologii informacyjnych firmy specjalizują się w dostarczaniu różnych produktów i usług. Mogą one być związane z hardwarem – czyli produkcją i sprzedażą sprzętu, softwarem – wytwarzaniem i sprzedażą oprogramowania, serwisem komputerowym, działaniami internetowymi, sieciami komputerowymi czy konsultingiem. Najwyżej opłacaną sekcją był konsulting, w którym przeciętne zarobki wyniosły 7 100 PLN. Na ostatnim miejscu znajduje się serwis z medianą pensji wynoszącą 4 200 PLN.

Wynagrodzenie w wybranych działach


Badając zarobki całej branży otrzymujemy dane dotyczące pracy we wszystkich działach firm o tym profilu działalności. Informacja o płacach w branży IT dotyczy więc nie tylko informatyków, ale i np. księgowych, sekretarek, kadrowych i sprzedawców w firmach o takim profilu działalności.

W samym dziale IT firm informatycznych zbadaliśmy płace w podziale na poszczególne poddziały: architektury i projektowania, wdrożeń i testowania. Mediana wynagrodzenia pracowników działu architektury i projektowania w branży IT była najwyższa i wynosiła 9 350 PLN. Najniżej opłacani byli pracownicy techniczni i serwisu, ich mediana płac wynosiła 4 000 PLN, a co czwarty pracownik zarobił poniżej 3 000 PLN.

fot. mat. prasowe

Wykres 1. Wynagrodzenia w branży IT (w PLN brutto)

Co druga osoba pracująca w branży IT w ubiegłym roku zarobiła ponad 6 000 PLN brutto


fot. mat. prasowe

Wykres 2. Wynagrodzenia w wybranych sekcjach branży IT w 2014 roku (mediana w PLN)

Najwyżej opłacaną sekcją był konsulting, w którym przeciętne zarobki wyniosły 7 100 PLN. Na ostatnim miejscu znajduje się serwis z medianą pensji wynoszącą 4 200 PLN


 

1 2 3

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: