eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Wulkanizator

Wulkanizator

Wulkanizator to osoba zajmująca się naprawą opon. Jest to praca fizyczna w warsztacie samochodowym lub stacji obsługi pojazdów. Zadania polegają na znajdywaniu ubytków w oponach – dziur, skaz, pęknięć i naprawianiu ich przy pomocy środków chemicznych oraz łat. Uszkodzenia te lokalizowane są manualnie lub przy użyciu urządzeń elektrycznych (kompresor ze sprężonym powietrzem, ścierak elektryczny, noże elektryczne, szlifierki).
Do zadań wulkanizatora należy też konserwacja bieżników opon poprzez ich oczyszczanie manualnie i narzędziowo, wyrównywanie i klejenie. Możliwe jest także konserwowanie zużytych opon poprzez kompletną wymianę bieżników. W praktyce jest to jednak dość uciążliwa i żmudna praca w wymuszonych pozycjach, z wykorzystaniem dużej ilości chemikaliów i innych substancji niebezpiecznych.

Czym się zajmuje wulkanizator (Zakres obowiązków):


  • sprawdzanie opon i znajdowanie w nich uszkodzeń
  • łatanie opon
  • konserwacja kół poprzez czyszczenie i naprawę uszkodzeń
  • bieżnikowanie

Wymagania


Pracodawcy szukając kandydatów na stanowisko wulkanizatora do zakładu wulkanizacyjnego lub stacji obsługi pojazdów najczęściej poszukują osób z wykształceniem średnim – preferowani są kandydaci legitymujący się dyplomem ukończenia szkoły samochodowej. Niezbędne są także zdolności manualne i doświadczenie w wulkanizacji opon. Potrzebną umiejętnością jest również zdolność wielokrotnego wykonywania tych samych, monotonnych czynności.

W zależności od miejsca pracy, od wulkanizatora pracodawca oczekiwać może umiejętności sprawnej pracy w grupie i pozytywnego nastawienia do klientów w przypadku bezpośredniego kontaktu z nimi.

Zarobki


Zarobki wulkanizatora zależą od wielkości zakładu pracy, wynoszą od 2500 zł do 3500 zł brutto miesięcznie.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: wulkanizator

Oceń

1 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: