eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Trener wewnętrzny

Trener wewnętrzny

Jest to trener określonej docelowej grupy pracowników w firmie, która go zatrudnia, której specyfikę zna i na rzecz której prowadzi działania rozwojowe wewnątrz jej struktur. Jest osobą odpowiedzialną za prowadzenie szkoleń i instruktaży dla pracowników w zakresie wykonywania pracy na danym stanowisku, certyfikację szkolonych pracowników, administrację dokumentacji szkoleniowej, monitoring rozwoju kompetencji pracowników.
Trener wewnętrzny zazwyczaj odpowiada za całość programu rozwojowego w danej firmie: od analizy potrzeb szkoleniowych poprzez zaplanowanie i przeprowadzenie szkolenia aż po ocenę jego skuteczności. W zależności od posiadanych kompetencji oraz wielkości i struktury przedsiębiorstwa osoba ta może również odpowiadać za prowadzenie portali e-learningowych i coachingu.

Czym się zajmuje trener wewnętrzny (Zakres obowiązków):


  • diagnozowanie potrzeb szkoleniowych
  • przygotowywanie oraz prowadzenie szkoleń rozwijających kompetencje oraz poprawiających osiągane wyniki pracy
  • ewaluacja przeprowadzanych projektów edukacyjnych
  • doskonalenie pracowników, dbanie o ich dalszy rozwój (np. coaching, indywidualne programy rozwoju, re-trening, programy naprawcze)
  • koordynacja szkoleń zewnętrznych

Wymagania


Na to stanowisko wymagane jest wykształcenie wyższe (ukończenie szkoły szkoleniowej lub trenerskiej) lub potwierdzenie posiadanych kompetencji ukończonymi kursami oraz otrzymanymi certyfikatami. Bardzo wysoko cenione jest doświadczenie zdobyte na podobnym stanowisku.

Pracodawcy najczęściej poszukują osób z umiejętnością planowania i kierowania procesem grupowym, bardzo rozwiniętymi umiejętnościami komunikacyjnymi i zdolnościami dydaktycznymi. Dobrze, jeśli kandydat odznacza się również znajomością nowoczesnych metod projektowania i prowadzenia szkoleń oraz umiejętnością prowadzenia prezentacji i przekazywania wiedzy.

Zarobki


Na stanowisku trenera wewnętrznego można spotkać czasem stawkę 60 zł za godzinę szkoleń (czyli ok. 500 zł tzw. dniówki), ale przeciętne wynagrodzenie trenera za jeden dzień wynosi w Warszawie ok. 900 – 2000 zł. W mniejszych miastach 800 – 1500 zł, choć i tam najlepsi mogą zarabiać po 3.000 – 5.000 zł na dzień.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: trener wewnętrzny

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: