eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Trener

Trener

Współczesny zawód trenera nie odnosi się już tylko do pojęcia sportu. Trener jest osobą zajmującą się przygotowaniem fizycznym i/lub psychicznym swoich podopiecznych (z reguły grupy osób) najczęściej w jednej konkretnej dziedzinie życia, w której jest wyspecjalizowany, np. sporcie lub biznesie. Trenerzy często dzielą się swoim doświadczeniem, przekazując je wprost uczestnikom szkolenia. Zadaniem trenerów jest przekazywanie posiadanej przez nich wiedzy w atrakcyjny i zróżnicowany sposób oraz trenowanie i szkolenie odpowiednich zachowań i umiejętności słuchaczy, sugerowanie, jak w praktyce należy zachować się w określonych sytuacjach. Równie istotne w tym zawodzie jest motywowanie uczestników zajęć do rozwoju i wspieranie w procesie nabywania nowych umiejętności.

Czym się zajmuje trener (Zakres obowiązków):


  • identyfikacja i analiza potrzeb szkoleniowych
  • kontakt z klientami
  • projektowanie szkoleń
  • przeprowadzanie szkoleń
  • ewaluacja
  • rozwój osobisty i zawodowy

Wymagania


Zawód trenera należy do tych, których nie sposób nauczyć się od zera w szkole. Nie istnieje system regulacji prawnych określający niezbędny poziom umiejętności, wykształcenia czy liczby przepracowanych godzin, aby zostać trenerem. To praca, w której umiejętności praktyczne mają bezwzględny prymat nad teorią. Jednak, aby liczyć się w tym zawodzie i poważnie myśleć o karierze, należy ukończyć wybraną placówkę szkoleniową i uzyskać odpowiednie certyfikaty potwierdzające wiarygodność posiadanych kompetencji.

U kandydatów na trenerów, poza wiedzą i doświadczeniem, zwraca się uwagę na wysoki poziom intelektualny, dojrzałość emocjonalną i posiadaną wrodzoną charyzmę. Wymagane jest stałe podnoszenie kompetencji.

Zarobki


Na tej posadzie można zarobić dziennie nawet około 2.000 zł brutto. Jednak ci najlepsi – stanowiący dość wąską grupę utytułowanych ekspertów – dostają kilka razy więcej: od 5.000 do 8.000 zł. Warto jednak zaznaczyć, że ostateczna kwota zależna jest od liczby zleceń.

Zarobki trenera sprzedaży można sprawdzić pod adresem: http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/sprzedaz/trener-sprzedazy/

Dostępne oferty pracy:

Przeczytaj także


Więcej na ten temat: trener

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: