eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Krupier

Krupier

Krupier

Krupier - zakres obowiązków i opis stanowiska © Lamarinx - Fotolia.com

Osoba zatrudniona na stanowisku krupiera zajmuje się organizacją i prowadzeniem gier hazardowych w kasynach – takich jak ruletka czy gry karciane. W zależności od rodzaju prowadzonej gry i zasad przyjętych w miejscu pracy krupierzy dzielą się na prowadzących grę (dealer), pilnujących jej przebiegu (inspektor) i czuwających nad grą (obserwator). Niektóre gry (francuska ruletka) wymagają zaangażowania minimum czterech krupierów jednocześnie. Wynika to z wielu zadań, które trzeba wykonywać prawie jednocześnie – zbieranie pieniędzy, przyjmowanie i zapamiętywanie zakładów, obsługa urządzeń (rzucanie kulką), ogłaszanie zwycięskich kombinacji, wypłacanie wygranych, a także pomaganie mniej doświadczonym graczom. W przypadku gier karcianych krupierzy tasują, wymieniają i rozdają karty.
Z zawodem krupiera związanych jest wiele obyczajów pielęgnowanych podczas gry (krupier nie może wziąć pieniędzy od gracza – używa do tego specjalnych grabek, wyjątek stanowi ruletka amerykańska, przy której pracować może tylko jeden krupier, obsługujący wszystko rękoma).

Czym się zajmuje krupier (Zakres obowiązków):


  • Sprawne organizowanie gier hazardowych
  • Kontrola gier hazardowych
  • Przyjmowanie zakładów
  • Wypłacanie wygranych
  • Pomaganie graczom

Wymagania


Przy niektórych grach hazardowych, ze względu na obyczaj, krupierami nie mogą być kobiety. Pracodawcy od krupierów wymagają doskonałej znajomości zasad gry i obyczajów z nimi związanych. Oznacza to również elegancki wygląd. Kasyna często organizują kursy doszkalające dla swoich pracowników, jednak i tak niezbędne są znajomości podstaw gry, refleks i zdolność szybkiego liczenia. Krupier musi bardzo szybko reagować i być w doskonałym kontakcie ze współpracownikami. Ze względu na obracanie dużymi kwotami, niezbędna jest odporność na stres.

Krupierzy pracują zwykle na stojąco, w sztucznym oświetleniu. Kasyna czynne są zwykle w nocy, także w dni świąteczne. Kandydat na to stanowisko powinien być przygotowany na te uciążliwości. Niezbędna jest także umiejętność utrzymania dystansu emocjonalnego wobec klientów, przy jednoczesnym tworzeniu dobrej atmosfery przy swoim stole.

Preferowane są osoby młode (do 30 roku życia), jednak przyjętą przez kasyna zasadą jest powierzanie najważniejszych stołów tylko swoim doświadczonym krupierom.

Zarobki


Zarobki na tym stanowisku są zależne od umiejętności i doświadczenia krupiera. Wynoszą od 1700 do 3000 zł.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: krupier

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: