eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Kolporter

Kolporter

Kolporter reklamuje daną firmę poprzez roznoszenie ulotek oraz gadżetów, a także zachęca do skorzystania z prezentowanej oferty. Kolporter ma z reguły wyznaczony obszar działania, często w pobliżu siedziby firmy (zwłaszcza w przypadku lokali gastronomicznych). Może pracować również w miejscach takich jak centra handlowe, sklepy, na targach i konferencjach, a także roznosić ulotki po osiedlach mieszkalnych lub instytucjach. Czas pracy kolportera jest nienormowany, przeważnie pracuje on w oparciu o umowę zlecenie.

Przeczytaj także: Kolporter w rękach Eurocash. Jest warunkowa zgoda

Czym się zajmuje kolporter (Zakres obowiązków):

  • roznoszenie ulotek i produktów reklamowych
  • informowanie potencjalnych klientów o miejscu położenia placówki
  • zachęcanie do skorzystania z oferty firmy

Wymagania

Praca ta przeznaczona jest głównie dla uczniów i studentów (często bycie osobą uczącą się jest warunkiem koniecznym), nie jest wymagane żadne konkretne wykształcenie. Liczy się raczej zdrowie i gotowość do pracy, a także pogodne usposobienie, komunikatywność, uczciwość oraz sumienność.

Zarobki

Zarobki kolportera nie należą do wysokich i zamykają się w przedziale 7 – 15 zł brutto za godzinę.
Więcej na ten temat: kolporter

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.