eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Elektronik

Elektronik

Elektronik

Elektronik - zakres obowiązków i opis stanowiska © michaeljung - Fotolia.com

Elektronik to osoba odpowiedzialna za naprawę różnego rodzaju urządzeń elektronicznych, ich montaż, instalację i konserwację. Elektronik zajmuje się więc sprzętem i jego oprogramowaniem w zakładach produkcyjnych lub usługowych (w drugim przypadku elektronik wyjeżdża do klientów w celu naprawy urządzeń w ich domach). Może być serwisantem, konstruktorem, kontrolerem jakości, a także sprzedawcą.

Czym się zajmuje elektronik (Zakres obowiązków):

  • montaż, instalacja, naprawa urządzeń elektronicznych
  • uruchomienia i testy urządzeń
  • tworzenie aplikacji i programów komputerowych (w przypadku elektronika programisty)
  • konstrukcja urządzeń

Wymagania

Aby zostać elektronikiem wystarczy ukończyć technikum o takim profilu, jednak wskazana jest kontynuacja nauki na uczelni wyższej (kierunki: elektronika, automatyka i robotyka, mechanika, mechatronika itp.). Zapewni to nie tylko wyższe zarobki, ale i szersze możliwości – wielu pracodawców wymaga tytułu inżyniera. Konieczna jest wiedza z zakresu elektroniki teoretycznej i praktycznej, doświadczenie w naprawie różnego rodzaju sprzętów (w zależności od branży, jednak najczęściej jest to sprzęt komputerowy), umiejętność lutowania, znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym zrozumieć dokumentację techniczną. Konieczne może być posiadanie prawa jazdy kategorii B.

Elektronik powinien być zainteresowany nowinkami technologicznymi, śledzić na bieżąco nowe trendy. Ważne są zdolności manualne, spostrzegawczość, systematyczność i cierpliwość.

Zarobki

Zarobki osoby na tym stanowisku można sprawdzić pod adresem: http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/produkcja/elektronik/
Więcej na ten temat: elektronik

Dostępne oferty pracy:

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.