eGospodarka.pl

PracaSłownik stanowisk › Elektromechanik

Elektromechanik

Praca elektromechanika, w zależności od branży zatrudnienia, polega na projektowaniu, wytwarzaniu, obsłudze i naprawie urządzeń elektrycznych. Do urządzeń tych należą sprzęt RTV i AGD, elektryka pojazdowa, wszelkiego rodzaju maszyny i sprzęt diagnostyczny. Na podstawie posiadanej wiedzy i doświadczenia elektromechanik diagnozuje sprzęt, znajduje przyczynę awarii i usuwa ją poprzez wymianę lub naprawę uszkodzonego lub zużytego elementu, przywracając prawidłową pracę urządzenia.
Zakres pracy elektromechanika samochodowego to sprawdzanie i naprawa stanu technicznego instalacji elektrycznych pojazdów, a także montaż i naprawa dodatkowych urządzeń w pojeździe – np. audio-video, klimatyzacji, autoalarmów i systemów oświetleniowych.

Elektromechanik pracuje w serwisie, warsztacie, stacji diagnostycznej bądź w innej placówce, w której wykonuje czynności związane z diagnozą i naprawą urządzeń. Niektóre czynności wymagać mogą pracy w terenie.

Czym się zajmuje elektromechanik (Zakres obowiązków):


  • montaż urządzeń elektrycznych
  • kontrola stanu technicznego układów pod względem ich sprawności elektrycznej
  • lokalizowanie i usuwanie awarii
  • diagnostyka urządzeń

Wymagania


Podstawą jest posiadane wykształcenie – minimum zasadnicze zawodowe lub średnie techniczne, preferowane przez pracodawców są jednak osoby legitymujące się ukończeniem technikum w specjalności elektromechanika. Równie ważne jest odpowiednie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku, które poświadczy posiadaną wiedzę techniczną i zdolności manualne.

Elektromechanik powinien posiadać umiejętność obsługi specjalistycznych narzędzi i urządzeń diagnostycznych, niezbędnych w jego miejscu pracy, którą zdobyć może wraz z wykształceniem bądź na kursach specjalistycznych, potwierdzonych certyfikatami. Mile widziana przez pracodawców jest też samodzielność, sumienność i dokładność pracownika.

Zarobki


Zarobki elektromechanika można sprawdzić pod adresem: http://www.firma.egospodarka.pl/zarobki/produkcja/elektromechanik/

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: elektromechanik

Oceń

2 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • Patryk_wwa / 2019-03-12 12:19:40

    Pracuje kilka lat w Mlekovicie i zarobki sa ok. Praca też. Jasne warunki, a firma jest dobrze zorganizowana, wiec od początku do końca będziesz wiedział co masz robic. Myślę, że to przyszłościowy zawód. odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Patryk_wwa / 2019-03-12 12:19:57

    Pracuje kilka lat w Mlekovicie i zarobki sa ok. Praca też. Jasne warunki, a firma jest dobrze zorganizowana, wiec od początku do końca będziesz wiedział co masz robic. Myślę, że to przyszłościowy zawód. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: