eGospodarka.pl poleca

PracaSłownik stanowisk › Dozorca

Dozorca

Dozorca to inaczej opiekun posesji, bloku, zakładu pracy czy innego obiektu. Sprawuje pieczę nad mieniem znajdującym się na podległym mu terenie, dba o porządek, dokonuje drobnych napraw. Musi również mieć na uwadze bezpieczeństwo osób przebywających w budynku, dlatego obserwuje przychodzących ludzi i w razie dostrzeżenia jakichś nieprawidłowości – reaguje.

Czym się zajmuje dozorca (Zakres obowiązków):

  • Wykonywanie prac konserwatorsko-porządkowych
  • Udzielanie informacji osobom odwiedzającym dany obiekt
  • Reagowanie na wszelkie potencjalne zagrożenia
  • Odnotowanie osób wchodzących do obiektu i opuszczających go
  • Pilnowanie terenu, robienie obchodów
  • Zamykanie drzwi i okien po godzinach pracy zakładu
  • Dbanie o estetyczny wygląd terenu wokół obiektu, np. koszenie trawnika, pielęgnowanie zieleni, odśnieżanie w okresie zimowym
  • Kontrolowanie stanu technicznego nieruchomości

Wymagania

Kandydatom na to stanowisko nie stawia się wygórowanych oczekiwań, jeśli chodzi o wykształcenie – czasami wystarczy ukończona szkoła podstawowa, jednak z reguły należy legitymować się wykształceniem zawodowym lub średnim. Wielu pracodawców wymaga orzeczenia o niepełnosprawności. Atutem będzie doświadczenie na podobnym stanowisku oraz umiejętność naprawy różnego rodzaju urządzeń.

Dozorca powinien być osobą odpowiedzialną, spostrzegawczą i komunikatywną.

Zarobki

Zarobki dozorcy z reguły nie przekraczają minimalnej wartości wynagrodzenia. W przypadku zatrudnienia na umowę zlecenie mogą być nawet niższe.
Więcej na ten temat: dozorca

Dostępne oferty pracy:

  • 2024-03-28 DOZORCA Centralna Baza Ofert Pracy , Białystok, Dłużki, Dobużek, Lublin, Olsztyn, Rybno, Sarnia Zwola
  • 2024-03-27 DOZORCA - PALACZ Centralna Baza Ofert Pracy , Szypliszki
  • 2024-03-17 STRÓŻ / DOZORCA Centralna Baza Ofert Pracy , Hutki
  • 2024-03-08 DOZORCA/PORTIER Centralna Baza Ofert Pracy , Adamówka
  • Więcej ofert na: Praca dozorca

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.