eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaSłownik miast › Poznań

Poznań

Poznań to stolica Wielkopolski, piąte pod względem liczby ludności miasto w Polsce zamieszkuje go według danych z dnia 30.06.2014 546 829 mieszkańców, oraz jest siódmym miastem pod względem powierzchni 262 km². Miasto jest ośrodkiem przemysłu, handlu, logistyki i turystyki, jest istotnym węzłem drogowym i kolejowym, funkcjonuje tu również międzynarodowy port lotniczy.
W Poznaniu odbywają się Międzynarodowe Targi Poznańskie jest to największe i najstarsze centrum wystawiennicze w Polsce.

Miasto jest ważnym ośrodkiem przemysłu motoryzacyjnego, spożywczego, farmaceutycznego, chemicznego oraz maszynowego. Poznań ma najniższą stopę bezrobocia według danych Głównego Urzędu Statystycznego na koniec maja 2014 wynosiła zaledwie 3,8%. Wynik ten przekłada się na 12,5 tys. zarejestrowanych osób szukających pracy. W porównaniu z resztą kraju Poznań jest zdecydowanie najlepiej rozwiniętym rynkiem pracy.

W mieście znajdują się producenci którzy stanowią źródło utrzymania dla 35% ogółu pracujących w Poznaniu ludzi. Znajdują się tu takie firmy jak: Volkswagen Poznań Sp. z o. o., Bridgestone Poland Sp. z o. o., Exide Technologies SA, Unilever Polska Sp. z o.o., Wrigley Poland Sp. z o. o., Wyborowa SA, GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA, Nivea Polska Sp. z o. o., Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne "Ziołolek" Sp. z o. o..

W Poznaniu znajduje się osiem uczelni państwowych: Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet Przyrodniczy, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Artystyczny, Politechnika Poznańska, Akademia Muzyczna, Akademia Wychowania Fizycznego oraz dwadzieścia uczelni niepublicznych.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: Poznań

Oceń

0 1

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: