eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

PracaSłownik miast › Grudziądz

Grudziądz

Grudziądz to miasto w województwie kujawsko-pomorskim, jest położony na Pomorzu Nadwiślańskim, na prawym brzegu Wisły. Według danych z dnia 31 grudnia 2013 miasto miało 97 676 mieszkańców. Stopa bezrobocia wynosiła 18,2% według danych z dnia 30.06.2014 roku.
W Grudziądzu powstało Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne. Odbywają się tutaj co jakiś czas seanse i dni otwarte dla wszystkich chętnych. W mieście funkcjonuje 39 klubów sportowych, które prowadzą łącznie 53 sekcje. Co roku w okresie Świąt Bożego Narodzenia na Rynku Głównym odbywa się Jarmark Świętego Mikołaja.

Na terenie miasta znajduje się Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Największe przedsiębiorstwa w mieście to: Vadain International Sp. z o.o., Chłodnia Grudziądz Sp. z o.o., Hydro-Vacuum S.A., UNIA Sp. z o.o., Venture Industries Sp. z o.o., Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A., MSU S.A., La Rive S.A., Mueller Fabryka Świec S.A., Solgrud Sp. z o.o., Melbud S.A., Schumacher Packaking, Vischer Caravelle Poland sp. z o.o., Lemigo, Limito.

Zabytki Grudziądza znajdują się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Na szlaku znajduje się Ratusz, mury miejskie, Kamienice na Starym Mieście w Grudziądzu, Stary kościół ewangelicki, Kościół Niepokalanego Serca NMP.

W mieście znajdują się uczelnie: Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna, Grudziądzka Szkoła Wyższa, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Zamiejscowy Ośrodek Dydaktyczny w Grudziądzu.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: Grudziądz

Oceń

2 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: