eGospodarka.pl

PracaSłownik miast › Ełk

Ełk

Ełk to miasto w województwie warmińsko-mazurskim. Leży w północnej części Polski, na pojezierzu ełckim, w doskonale czystej krainie pełnej bujnych lasów i krystalicznie czystych jezior. Największe i najludniejsze miasto na Mazurach.
Główny ośrodek przemysłowy i kulturalny w regionie. Zajmuje powierzchnię: 21,07 km², w tym: użytki rolne 24%, użytki leśne 4%. Według danych z dnia 30.06.2014 miasto posiadało 184 993 mieszkańców. Stopa bezrobocia wynosiła 20,6% według danych z dnia 31 października 2014 roku.

W mieście działa podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, oraz znajdują się takie firmy jak: „CEZAR” – fabryka listew do glazury i przypodłogowych, „IMPRESS DECOR” – fabryka papieru dla przemysłu meblowego, „MG MURBET” stalowe centrum serwisowe, „PORTA DRZWI” – fabryka drzwi i ościeżnic, zakłady mięsne Animex „Mazury Ełk”, „Zakład Elektrotechniki Motoryzacyjnej” – producenta wiązek samochodowych kabli elektrycznych i „SUNGSAN-ZEM Polska” – producenta oświetlenia samochodowego.

W Ełku rozwija się także przemysł drzewny. Znajduje się również Park Naukowo-Technologiczny służący do tworzenia innowacyjnej działalności gospodarczej oraz prowadzenia badań i tworzenia nowych miejsc pracy.

W Ełku znajdują się wyższe uczelnie: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Wyższe Seminarium Duchowne, Mazurska Szkoła Wyższa, Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Wyższa Szkoła Gospodarki.

Będąc w Ełku można zwiedzić Zamek Krzyżacki, Muzeum Kropli Wody, kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa, Katedrę ełcką i wiele innych zabytków.

Dostępne oferty pracy:

Więcej na ten temat: Ełk

Oceń

1 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: