eGospodarka.pl

Motywacja

Oparta na zespole procesów fizjologicznych i psychicznych dyspozycja, przejawiająca się w gotowości do podjęcia określonych działań.

Motywacja może być wewnętrzna lub zewnętrzna.
  • Motywacja wewnętrzna pojawia się w chwili dążenia do zaspokojenia określonych potrzeb; wynika z treści danego działania, pobudzać mogą ją zarówno aktualnie docierające do jednostki bodźce, jak i te zakodowane w pamięci.
  • Motywacja zewnętrzna opiera się na stosowaniu systemu kar i nagród – osoba motywowana w ten sposób spodziewa się bądź pozytywnych (np. awans, premia), bądź negatywnych (np. zwolnienie z pracy) konsekwencji swoich działań, przy czym towarzyszy jej poczucie, że przyczyna działania nie zależy od niej.

Zobacz także


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Polecane oferty pracy

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Ok, rozumiem Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego jej działania oraz korzystania z narzędzi analitycznych, reklamowych, marketingowych i społecznościowych. Szczegóły znajdują się w Polityce Prywatności. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane w pamięci Twojego urządzenia, możesz to zmienić za pomocą ustawień przeglądarki.